Hapisten çıkan Ürdünlü: “İsraillileri yakmalıyız”

Yedi İsrailli küçük kızı öldürmekten 20 yıl hapis yattıktan sonra serbest kalan Ürdünlü asker, İsraillilerin insanlığın bir artığı, pisliği olduğunu belirtti.

Ürdün’de cezasını çektikten sonra El Cezire kanalına bir açıklama yapan Ahmed Dakamşeh memleketi Ibdir kasabasında ailesi ve halk tarafından bir kahraman gibi karşılandı. 

Sözleriyle nefret kusan Dakamşeh, şunları belirtti: “İsrailliler insanlığın ayaklarımıza kustuğu bir pisliktir, onları ya toprağa gömerek ya da yakarak yok etmeliyiz. Eğer bunu biz bugün yapamazsak, gelecek nesiller yapmalı. Sakın İsrail ile normalleşmeye,   iki devletli çözüme inanmayın. Filistin, Ürdün Nehrinden denize kadar uzanan bir memlekettir, İsrail diye bir ülke yoktur.” 

Dakamşeh, İsrail ile Ürdün arasında barış imzalanmasından üç yıl sonra,  1997 yılında İsrail-Ürdün sınırında okul gezisi yapan 8. sınıf öğrencilerinin üstüne ateş açmıştı. 

Ürdün’de mahkemeye çıkan Dakamşeh önce ölüm cezasına çarptırılmış, ardından ruh sağlığı bozuk olduğu gerekçesi ile müebbet hapis cezası almıştı.  Ürdün’de müebbet hapis cezası 20 yıl ile sınırlı.

 

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
2496