Çağla Büyükakçay´dan KPSS açıklaması!

TEB BNP Paribas İstanbul Cup Uluslararası Kadınlar Tenis Turnuvasında şampiyonluğa ulaşarak bu alanda ülkesi adına en büyük başarıya imza atan milli tenisçi Çağla Büyükakçay, başarılarının KPSS’de milyonlarca adaya sorulmasından dolayı çok mutlu ve gururlu olduğunu söyledi.

Çağla Büyükakçay´dan  KPSS açıklaması!

Sınavın yapıldığı gün Fransa Açık’ta olduğunu ve sosyal medya ile fazla ilgilenemediğini vurgulayan Çağla, yaptığı açıklamada, 2016 KPSS sonrasında adaylardan esprili mesajlar aldığını ifade etti. Konuyla ilgili kendisine gelen tepkilerin çok güzel olduğunu aktaran Çağla, "Başarımla ilgili bir sorunun KPSS’de yer alması beni gururlandırdı ve mutlu etti" dedi.

Grand Slam turnuvalarında tek bayanlarda ön eleme turlarında oynayan ve turu geçen ilk Türk tenisçi Çağla Büyükakçay, arkadan gelen çok yetenekli raketler olduğunu ve teniste Türkiye’yi çok güzel bir gelecek beklediğini aktararak, şöyle devam etti:

“Sayımız gitgide artıyor. Hem çocukların hem velilerin dünya arenasında yarışmak için çok heyecanlı olduğunu düşünüyorum. O yüzden bence Türkiye’yi güzel bir gelecek bekliyor. Başarılar arttıkça ilgi daha fazla artacaktır. Genç arkadaşlarım bu işi çok sevdiklerini hiç bir zaman unutmasınlar. Tenis oynamanın güzelliğini fark etsinler istiyorum. Bazen skorlara çok takılıyoruz. Kayıpları gözümüzde büyütebiliyoruz. Hâlbuki bu bir oyun ve kaybetmek oyunun bir parçası. Bunu da kabul etmek lazım.”

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
395