Yaz aylarındaki dijital aktivitelerimiz

Yaz aylarına girdiğimizden beri akıllı cihazlarımız daha da elden düşmez oldu. Tatil görüntüleriyle şenlenen Instagram Stories etiketleri, canlı yayın videoları, Facebook paylaşımları, havaalanı check-in’leri havalarda uçuşuyor. Bayram ve sıcakların etkisiyle sosyal mecralar bol etkileşimli günlere sahne oluyor. Peki, yaz aylarında, tatillerde en çok neler yapıyoruz, şöyle bir zihnimizi tazeleyelim…

Yaz aylarındaki dijital aktivitelerimiz

18 -35 yaş aralığında yapılmış olan araştırmaya göre yaz aylarında dijital mecralarda yüzde 78 oranında fotoğraf paylaşıyormuşuz. Daha bronz, fit ve daha gezenti olduğumuzdan olsa gerek daha çok fotoğraf çekip, paylaşmayı popülerlik olarak görüyor olabiliriz.

İkinci sırada ise en çok tatil sitelerini ziyaret edip, yaz tatili planları yapmayı tercih ediyormuşuz. Bu sıcaklardan ötürü hep aklımız tatilde olsa gerek… Bir de Instagram Stories’lerden her gün yeni bir tatil imajını çağrıştıracak etiketlerden dolayı 18 – 35 yaşın aklından tatil planları eksik olmuyor.

Yüzde 49’umuz ise tüm bu planlanan aktiviteleri, paylaşmış olduğumuz güzel anları, WhatsApp gruplarıyla, Facebook Messenger aracılığıyla anında eş dostla mesajlaşarak daha çok kişiyle, geçirilen mükemmel yazı anlatmak ve bu anlara sevdiklerini ortak etmekten mutluluk duyuyorlar.

Tabii tam da özlenesi yaz aylarını yaşarken sözkonusu kullandığımız bu mecralar da stabil olarak yerlerinde saymıyorlar. Onlar da gençler için yeni trendler, son sürüm uygulamaları tasarlayıp pazara sunuyorlar. Siz bu satırları okurken; Facebook 2 milyar üzerinde kullanıcıya ulaştı. Facebook üzerinde 175 milyondan fazla kişi kalp (muhteşem sembolü) ile tanıdıklarıyla iletişimini sürdürmeye devam ediyor.

Facebook bu büyümeyi, yeni uyarladığı özelliklerle kutluyor ve “Good Adds Up” kişiselleştirilmiş video seçeneği ile üyelerine teşekkür ediyor. Kişiler bu videoyu kendi haber kaynağından izleyebilir ya da facebook.com/goodaddsup adresini ziyaret ederek de görebilir. Ayrıca Facebook kutlama anlayışını elden bırakmamayı hedefliyor. Kişilerin beğendiği bir gönderiyi veya muhteşem ifadesinin bırakıldığı paylaşımları, birinin doğum günü kutlanıldığında, yine kullanıcıların haber kaynağında, Facebook tarafından gönderilen bir kutlama mesajı şeklinde alacaksınız. Bu da Facebook’un kullanıcılarını hoşnut etme metodlarından biri gibi sayabiliriz.

Yaşamımızın hep kutlamalarla, doludizgin, keyifli geçmesi dileklerimizle, sizler de yazın, tatilin tadını çıkararak, bol bol fotoğraf çekip, sosyal medya da paylaşın! İnsanoğlunun benliğinde hep beğenmek ve beğenilmek yatmaktadır nasılsa; o nedenle günümüz sosyal mecraların önemi çok büyük ve bu da bizlere farklı bir bakış açışı sunmakta. Verimli güzel bir yaz geçirmenizi temenni eder, sosyal medyadan uzak kalmamanız ümidiyle. Sevgiyle kalınız…

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
441