Batya Natan

Arkasında İsrail var: iPhone X

Merakla beklenen Apple’ın yeni telefonu iPhone X şimdiye kadar yapılmış hiçbir akıllı telefona benzemeyecek, sahibini yüzünden tanıyacak siber teknolojisine sahip olacak X’in arkasında İsrail teknolojisi var.

Arkasında İsrail var: iPhone X

Yeni modelin yüz tanıma teknolojisi Apple’ın İsrail’deki araştırma geliştirme laboratuvarlarında geliştirildi. Apple’dan gelen bilgilere göre, son tasarımın birçok teknolojik özelliği de Apple’ın 2013’te satın aldığı İsrail firması Prime Sense’in icadı. 

Yeni İphone X’in en dikkat çekici özelliklerinden biri ise, telefonun kitlenmesi halinde  sadece sahibinin yüzünü görüp tanıdıktan sonra açılma özelliği. Buna ek olarak, yeni  telefon sahibinin belli yüz ifadelerini anlıyor ve buna dayanarak işlevler yapabiliyor.   Örneğin telefon sahibinin yapacağı belli bir ifade ile herhangi bir programı başlatabiliyor veya kilidini açabiliyor.  

Yedioth Aharonot gazetesinin ismini saklı tuttuğu kaynaklardan  öğrendiğine göre, bunun gibi birçok özellik Tel Aviv’in kuzeyinde bulunan Herzlia’da, Apple Araştırma –Geliştirme laboratuvarlarında geliştirildi.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
3617