Batya Natan

Modellik yapan bu kız aslında bir asker

Güvenlik fuarlarında İsrail malı hafif silahların tanıtımını yapan İsrailli model Orin Julie güzelliği ve düzgün fiziği ile dikkat çekiyor.

Modellik yapan bu kız aslında bir asker

Ancak Julie, her fuara çağrılan, müşterilerin standa ilgisini  sağlayan herhangi bir diğer esmer hostes değil. O gerçek bir özel kuvvetler askeri.

 

Julie, gerçek görevlerde rol almış İsrail ordusunun elit harp birliğinden terhis olmuş eski bir asker.

Özellikle  ABD silah fuarlarının bebekleri olarak adlandırılan, elinde silah poz veren sarışın hosteslerden farklı olarak Julie, eline aldığı silahları zor eğitimlerde yüzlerce kez ateşlemiş biri.

Tel Aviv merkezli bir model ajansı ile çalışan Julie, JTA yayın kuruluşuna verdiği söyleşide şunları belirtiyor: “Ben güvenlik fuarlarında etrafta dikkat çekmek için elimde silah bikini ile gezen bir manken değilim. Ben silah nasıl tutulur, nasıl nişan alınır, silahlı mücadele nasıl yapılır bilen biriyim. Özellikle ABD’deki fuarlarda Amerikalılar bu duruma büyük saygı ile yaklaşıyorlar.”

Ancak ABD’deki ve İsrail’deki silah kültürü son derece farklı. ABD’li silah meraklıları Julia’nın fotoğraflarına bakınca,  güzel bir  kadını silahlarla daha  seksi bulduklarını belirtip, sosyal medyada “İsrail Ordusu’na katılmaya hazırım” gibi mesajlar paylaşırken, İsrail’de durum farklı.

Sivillerin silah bulundurmasının çok sert yasalarla kontrol edildiği İsrail’de ise Julia, sadece askerlik görevini önemli bir birlikte yerine getirmiş başarılı bir diğer kadın asker. İsrail’de ne silah sergisi ne de silahları güzel bir kızın tanıtması ABD’nin aksine son derece yabancı bir olay.

Julia’nın sosyal medyadaki popülerliği ise dikkat çekiyor. Güzel askerin Instagram’daki takipçi sayısı ise 145 bini geçmiş durumda.

İsrail’de kadınların da  üç yıl askerlik yaptığı ordu, onları  özel harp birlikleri için eğitmiyor.

İsrail Ordusu kadınları daha çok geri hizmette çalıştırıyor. Ancak son zamanlarda gönüllü olmak şartı ile çok başarılı kadın askerlerin eğitildiği, kadınlardan kurulu bir harp birliği hakkında bilgiler basında yer alıyor.

Milliyetçi bir ailede çocukluğu geçmiş Julia’nın, askere alınırken yaptığı  harp birliği başvurusu ordu tarafından  astımı dolayısı ile  önce reddedilmiş.   Ancak genç kadın performansı ile vatani hizmetinin ikinci yılında, ordunun seçkin birliğinin arama kurtarma tugaylarından birine girmeyi başarmış.

Julia aynı zamanda  İsrail ordusunda Tugay komutanının habercisi olmayı başarmış ilk kadın asker.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
2890