Batya Natan

Atletico Madrid’in yüzde 15 hissesini Idan Ofer aldı

İsrailli ünlü işadamı Idan Ofer, 59 milyon dolara İspanyanın meşhur futbol takımı Atletico Madrid’in yüzde 15 hissesinin sahibi oldu.

Atletico Madrid’in yüzde 15 hissesini Idan Ofer aldı

Ofer, Calcalist ekonomi yayın kuruluşuna  yaptığı açıklamada, İspanyol takımını en az İngiltere’nin Manchester United’ı kadar başarılı yapacağını belirtti.

Dünyanın en büyük  özel tanker filosuna sahip Ofer şunları ifade etti: “İnanıyorum ki, Güney Asya, Güney ve Orta Amerika’da  başardığımız gibi  Atletico için de başaracak onu layık olduğu yere getireceğiz.”

Atletico Madrid takımının hissesini satın alma fikri ilk olarak Ofer’in  futbol meraklısı oğlu tarafından geldi. Başta fikre  olumlu yaklaşmayan Ofer sonunda fikre ısınarak oğlunun tavsiyesini dinledi. 

İsrail’in uluslararası şirketi Quantum Pasific Group’un, İspanyol takımın yüzde 15 hissesini satın alacağı ilk olarak Calcalist tarafından duyurulmuştu. Atletico Madrid Başkanı Enrique Cerezo da bir açıklama ile haberi doğruladı.

Deniz taşımacılığı ve  maden arama konusunda dünyada en büyüklerden olan Ofer yardımseverliği ile de biliniyor. Eğitimini İsrail ve İngiltere’de tamamlamış işadamı aile mesleği olan deniz taşımacılığını çok daha ileri bir seviyeye götürmesi ile ünlü oldu.  2015 Fortune Dergisi rakamlarına göre London Bossiness School’a tarihin en büyük bağışını yapmış olan  iş adamının serveti 4,8 milyar dolar.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
1438