kanada REklam

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve liderler, Roş Aşana´yı kutladı

Devlet büyükleri Roş Aşana kutlama mesajı yolladılar

Cumhurbaşkanı  Erdoğan ve liderler, Roş Aşana´yı kutladı

10-11 Eylül tarihlerinde kutladığımız Roş Aşana Bayramı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Avrupa Birliği Uyum Komisyonu Üyesi Mustafa Yeneroğlu ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal birer kutlama mesajı paylaştılar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan yolladığı mesajda şu sözlere yer verdi: “Bizler, toplumsal, kültürel, dini ve beşeri çeşitliliği zenginlik olarak telakki eden, din ve inanç özgürlüğüne büyük önem veren köklü bir medeniyetin mensuplarıyız. Tarihimiz boyunca sahip çıktığımız bu anlayış, vatandaşlarımızın din, dil, ırk, etnik köken ve inanç ayrımına maruz kalmaksızın, kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerinin de teminatıdır. Bu düşüncelerle, Musevilik inancının en önemli dini bayramlarından biri olan Roş Aşana münasebetiyle başta vatandaşlarımız olmak üzere tüm Musevilere tebriklerimi iletiyor, kendilerine esenlikler diliyorum.”

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Hahambaşı Rav İsak Haleva ve TYT Başkanı İshak İbrahimzadeh'e gönderdiği mesajlarla bayramı kutladı. Bakan, "Toplumumuzun ayrılmaz bir unsurunu teşkil eden ve ülkemizin her alanda kalkınmasında önemli ölçüde pay sahibi olan Musevi vatandaşlarımızın Roş Aşana bayramını en içten dileklerimle kutluyorum" dedi.

Mustafa Yeneroğlu kutlama mesajında “Asırlardır birlikte yaşadığımız bu topraklarda farklılıklarımızı tehdit eden ve birlikteliğimizin önünde engel oluşturan her türlü ayrımcılıkla mücadele etmek tarihin omuzlarımıza yüklediği ortak sorumluluğumuzdur. Bizler tüm vatandaşlarımızın kendi kültür, din ve geleneklerini özgürce yaşayabilmelerinin en temel haklardan biri olduğuna inanıyor, atalarımızdan kalan bu anlayışı muhafaza etmeyi birlik ve beraberliğimizin teminatı olarak görüyoruz” dedi.

Meylüt Uysal Roş Aşana bayramını şahsı ve tüm İstanbullular adına tebrik ederek şu sözlere yer verdi: “Barış içinde bir arada yaşamanın adresi olan İstanbul’da hemşehrilerimizin kendi gelenekleri doğrultusunda yaptıkları kutlamaları şehrimizin ve bu coğrafyanın var olan zenginlikleri arasında görüyoruz. Ayrıca yılbaşını da simgeleyen bu günlerin, sevgi ve kardeşliğin en güzel yaşandığı günler olarak hatırlanmasını diliyorum”

 

 

Ayrıca Adalar Belediyesi ve Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü de bayram dileklerini bir pankart ile paylaştılar.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın