Uçan araba 2028’de

Avrupalı uçak yapımcısı Airbus, Amerikan Hoover ve NFT, şehir içinde kullanılabilecek, yoğun trafiği atlatacak uçan bir araba yapmak için çalışıyor.

Uçan araba 2028’de

Kod yazmadan, herhangi teknik bir bilgi olmadan kendi internet siteni ve uygulamalarını kurmayı sağlayan bir sistem geliştiren ve firmasını General Electric’e satan İsrailli Guy Kaplinsky kazandığı sermayeyi  Kalifornia’da yeni kurduğu NFT adlı şirkete yatırdı.

Açılımı, Geleceğin Yeni Ulaşımı olan NFT, İsrail savunma sanayinden ayrılmış mühendisleri işe alarak uçan araba için araştırma yapıyor.

Geleceğin ulaşım şekilleri için araştırmalar yapan Research & Market firmasının basına yansıttığına göre, 2028 yılında elektrik ile çalışan uçan araba pazarı toplam yedi milyar dolarlık bir hacme sahip olabilir.

Uçan araba için teoride birçok konsept mühendisler tarafından tartışılıyor. Her ne kadar başta Hoover ve Airbus olmak üzere planlarını çok gizli yürütseler de, ortaya çıkacak aracın günümüzün drone teknolojisi benzeri bir helikopter veya küçük bir uçak olması söz konusu.

Kaplinsky’nin projesi ise basına açıkladığı kadarı ile hem karada hem de havada giden, 2-4 kişilik bir aile arabası boyunda. Uçan arabanın fiyatı da basit bir sedan tipi arabadan biraz daha pahalı olacak.

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın