Trump´tan Hanuka kutlaması

Donald Trump, Yahudi toplumuna Hanuka için sıcak bir mesaj yayınladı.

Trump´tan Hanuka kutlaması

Mesajda, “Melania ve ben, Amerika Birleşik Devletleri'nde, İsrail'de ve dünyanın dört bir yanında Hanuka'yı kutlayan Yahudi kardeşlerimize en sıcak selamlarımızı gönderiyoruz.

Sekiz gece boyunca Yahudi aileleri ve dostları menora’nın ışığında yer almak için bir araya gelecek. Bu özel gelenek, Kudüs'teki Kutsal Tapınak'ın yeniden düzenlenmesi sırasında 2000 yıldan daha uzun bir süre önce başladı. Bunun ardından Yahudiler inançlarının gereklerini uyguladıkları için cezalandırılmıştı.

Maalesef bugün de Yahudiler, dünyanın her yerinde birçok farklı şiddet, nefret ve bağnazlık türü ile karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Pittsburgh’da Hayat Ağacı Cemaatinden hayatlarını kaybedenleri anıyoruz. Bir millet olarak, kurbanlara, ailelerine ve cemaate sevgimizi ve desteğimizi verip, bu tatil döneminde kurbanların ailelerinin bir miktar huzur ve rahatlık bulmaları için dua ediyoruz.

Gelecek günlerde, menora’nın üzerindeki her bir mumun sıcak ışıltısı, evleri ve kalpleri sevgi ve mutlulukla doldurmaya yardımcı olsun. Birlikte, ışığın her zaman karanlığı aydınlatacağı gerçeğini bir kez daha iddia ediyoruz. En iyi dileklerimizle mutlu Hanuka” diyerek bitirdi.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın