kanada REklam

Madonna İsrail’in Eurovision konuğu

Mayıs ayında Tel Aviv’de yapılacak Eurovision 2019 yarışmasında Madonna sahne alacak.

Madonna İsrail’in Eurovision konuğu

Haftalardır süren spekülasyonlardan sonra, İsrailli ve Kanadalı olan milyarder iş insanı Sylvan Adams’ın Madonna’nın teklifi kabul etmesi için bir milyon dolardan fazla ödeyeceği belirtiliyor.

Kariyeri boyunca defalarca İsrail’e sahne almış olan 69 yaşındaki pop şarkıcısı Madonna, önümüzdeki günlerde anlaşmayı imzalayacak. 

Netta Barzilai ‘Toy’ adındaki şarkısı ile geçen yıl yarışmasını kazandıktan sonra İsrail 2019’da Eurovision’a ev sahipliği yapma hakkı kazandı. Geçtiğimiz günlerde 14-18 Mayıs’ta gerçekleşecek Eurovision’un sunuculuğunu Bar Rafaeli’nin üstleneceği açıklanmıştı.

Etkinliğe katılacak uluslararası katılımcıların sayısının 10 bini bulması bekleniyor. Son üç yıldır turist sayısını ikiye katlayan Tel Aviv’in 2019’da turizm rekoru kırılması bekleniyor.

2018 yılında Eurovision’u İsrail’in kazanması birçok siyasi tartışmayı beraberinde getirmişti. İsrail’in bazı milletvekilleri yarışmanın Şabat günü yapılmasına karşı çıkarken, Avrupa Yayın Birliği İsrail’in politik düşüncesi ne olursa olsun her katılımcının ülkeye kabul edilmesini şart koşuyor. Eurovision Şarkı Yarışması Grup Başkanı Frank-Dieter Freiling, konuyla ilgili Başbakan Binyamin Netanyahu’dan bu günlerde garanti almayı beklediklerini belirtti.  

Bu arada İsrail karşıtı BDS’nin (Boykot, Tecrit ve Yaptırımlar Hareketi) destekçilerinden Eurovision’un İsrail’de yapılacak olmasına itirazlar yağıyor. Eylül ayında Pink Floyd’un solisti Roger Waters önderliğinde 100 kadar sanatçı İngiliz The Guardian gazetesinde boykot çağrısı yaptıkları bir mektup yayınladılar.

İsrail’de Eurovision 1979 ve 1999’dan sonra üçüncü kez yapılıyor. 1978’de Izhar Cohen & the Alphabeta; 1998’de ise Dana International yarışmayı kazanmış, her iki yarışma da Kudüs’te yapılmıştı.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın