kanada REklam

Şeyla Niyego ‘Saklı Kimlikler’ ile yolculuğa çıkıyor

Şeyla Niyego ‘Saklı Kimlikler’ ile yolculuğa çıkıyor

Sanatçı Şeyla Gülman Niyego’nun ‘Saklı Kimlikler’ isimli kişisel sergisi 16 Şubat günü Sanatgezgini Kuruçeşme Galeri’de sanatseverlerin beğenisine açılıyor.

Eğitimini yurtdışında tamamladıktan sonra 1978 yılında Türkiye’ye dönen ve sanat çalışmalarına başlayan Şeyla Gülman Niyego, kariyeri boyunca yurt içi ve dışında kişisel ve karma pek çok sergiye katıldı. Sanatçı kendini şöyle ifade ediyor: “Bazen bir yabancının yüzündeki gülümseme, bazen doğanın kusursuzluğu, bazen de özel bir anın içinde gizlenmiş duygular beni tetikliyor. Gözümle gördüklerimi ve kalbimde hissettiklerimi tuvale dökme ihtiyacı hissediyorum.  Hayatın başkaları ile paylaşılması gereken güzel bir yolculuk olduğunu düşünüyorum. Kendi yolculuğumun yansımalarını resimlerimde paylaşıyorum.”

Sanatçı ‘Saklı Kimlikler’ adlı kişisel sergisinde yer alan resimlerde iki ana tema işlenmekte. Yolculuk/yolda olma hali ve maskeler…

Sergi Sanatgezgini Kuruçeşme Galeri’de 6 Mart tarihine kadar devam edecek. Pazartesi hariç haftanın her günü 10.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilir.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın