UÖMO, Centropa 2019 Eğitmen Seminerine ev sahipliği yaptı

UÖMO, Centropa 2019 Eğitmen Seminerine ev sahipliği yaptı

Her yıl Avrupa’nın farklı bir şehrinde düzenlenen ve bu yıl ilk kez UÖMO’da gerçekleşen eğitim seminerine 16 ülkeden 40 öğretmen katıldı. Hırvatistan, Finlandiya, İngiltere, Litvanya, İspanya, İtalya, Ukrayna, Almanya, Macaristan, İsrail, Moldova, Romanya, Rusya, İsveç, İsviçre ve Türkiye seminere katılan ülkeler arasında yer aldı.

Centropa, Yahudi tarihini korumayı ve canlandırmayı hedefleyen bir eğitim kurumu. Kurum, 21. yüzyıl yöntemleriyle insan hikayeleri üzerinden tarih, sivil toplum ve Holokost ile ilgili eğitim veritabanı oluşturmak için Avrupa’daki 20’den fazla ülkenin eğitmenleriyle ortak çalışmalar yürütüyor.

Öğrencilerin konukların adına özel  kodlayıp, tasarladıkları ve okulun 3D printerlarında bastıkları  kitap aralıkları büyük beğeni topladı.

Koç, Hisar, SAC, Robert Lisesi’nin tarih ve İngilizce öğretmenleri eğitmen seminerinin bitiminde Centropa Direktörü Marcel Kenesei ve Borbola Pal ile bir gün süreli bir çalışma gerçekleştirdiler. Bu çalışmada Centropa eğitim araçlarının diğer okullarda da kullanılması hedeflendi.

 

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın