kanada REklam

Dubai’de artık kaşer gıda şirketi var

İsrail’in Körfez ülkeleri ile yakınlaşması meyvelerini vermeye devam ediyor, Dubai’de ‘Kosher Arabiya’ isimli kaşer gıda üretecek yeni bir şirket kuruldu.

Bir zamanlar  kurulması imkansız olan şirket tüm Körfez ülkelerine kaşer gıda sağlayacak. Şirketin kurucusu aynı zamanda Dubai’deki dindar Yahudi cemaatinin başkanlığını yapan Johannesburg doğumlu Avukat Ross Kriel.  

Şimdilik sadece süt ve balık ürünleri hazırlayan şirketin et konusunda kaşerut uzmanı  görevlendirilmiş bir hahamı henüz yok. Ancak şirket ilk sınavını  geçtiğimiz günlerde Papa’nın ziyareti kapsamında düzenlenen Dinler Arası Diyalog Konferansında başarıyla geçti.  

Başkent Abu Dabi’de düzenlenen konferansta şirketin kurduğu kaşer büfe Yahudi ve dindar misafirlere hizmet etti. Konferansa katılan Müslüman -Yahudi toplumları Diyalogu Vakfı Başkanı Rav Marc Schneier basına, “Abu Dabi’de bir konferansta kaşer bir büfeden yemek almak  heyecan verici” dedi.  

Aynı zamanda Körfez ülkelerinin Yahudilik konusunda danışmanı olan Rav Marc Schneier şimdi bir sonraki aşama için çalışıyor: Abu Dabi’de kaşer bir restoran açılması…

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın