kanada REklam

Yahudi toplumundan haberler: Megilat Ester Sergisi

Yahudi toplumundan haberler: Megilat Ester Sergisi

Müzede ‘Megilat 
Ester Sergisi’

‘Megilat Ester Sergisi’(Ester’in Öyküsü) 3 Nisan Çarşamba günü 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesinde açılıyor. Sergide bu topraklara ait farklı Megilat örnekleri sergilenecek.

Alef Hanımlarının kültür gezileri devam ediyor

Alef Kadınlar Kolu geçen haftaki kültür-sanat gezisinde Galeri Apel’de ‘Tuhafiye’ sergisini ve Yapı Kredi Sanat’ta ‘Balkon Fotoğrafları’ sergisini ziyaret ettiler.

Neredeyse mazide kalmış tuhafiye dükkânlarındaki düğme, kurdele, boncuk, iplik gibi çeşitli dikiş, nakış malzemesinin nasıl sanata dönüştüğünü beğeniyle seyreden hanımlar, galeri sahibi Nuran Terzioğlu tarafından karşılanmanın ve misafir gibi ağırlanmanın keyfini yaşadılar. Keyifli bir öğle yemeği ardından Alef Hanımları yazar Orhan Pamuk’un İstanbul’daki evinin balkonundan çektiği ‘Balkon Fotoğrafları’ sergisini görmek için Yapı Kredi Sanat Galerisine doğru yola çıktılar. Hanımların orada Orhan Pamuk ile karşılaşmaları çok hoş bir sürpriz oldu. Kendisi ile yapılan kısa sohbet beraber çekilen fotoğraflarla güzel bir anıya dönüştü. 

İtalyan Sinagogunda bahar konseri

Tarihi İtalyan Sinagogu önümüzdeki günlerde gerçekleşecek bir konser ile baharı karşılamaya hazırlanıyor. Piyanoda Deniz Kurdoğlu, kemanda Begüm Çalımlı’nın olacağı klasik müzik konserine katılmak isteyenler İtalyan Cemaati’nden detaylı bilgiye ulaşabilir.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın