2 Haziran 2020 Salı 14:04

‘MİHRİ: MODERN ZAMANLARIN GÖÇEBE RESSAMI’ SALT GALATA’DA

Mihri: Modern Zamanların Göçebe Ressamı’ sergisi, imparatorluğun son döneminde yetişen portre ressamı Mihri’nin yerleştiği ülkelerde zamanın ruhuna göre yeniden kurguladığı kimliği ve hayatına odaklanıyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1365 görüntüleme
15 Mayıs 2019 Çarşamba

 Ayrıca, dönemin  kültür ortamı ve İnas Sanayi-i Nefise’nin ilk öğrencileri üzerinden sanatçıların modernleşme  sürecindeki rolünü detaylandırıyor.

Sergiyi 9 Haziran tarihine kadar izleyebilirsiniz.

SÜREEAL BİR ‘BAHARİSTAN’

Karaköy’de bulunan Galeri 77, Özgür Demirci’nin ‘Baharistan: Altında Nehirler Akan Yüksek Ağaçlar ve Narin Çiçeklerin Hikâyesi’ isimli kişisel sergisine 2 Haziran’a kadar ev sahipliği yapıyor. Çoğu zaman Anadolu coğrafyasından beslenen Demirci, resimleri ile izleyicisini hem gizemli hem de oldukça açık bir dünyanın gezisine çıkarıyor. Masallardan fırlamış düşsel yaratıklar, gizemli figürler, insanın varoluşunu belirten simgeler, çeşitli hayvan formları çalışmalarının parçaları. 

CHRIS BOTTI hüzünlü trompetiyle Zorlu PSM’de

Müzik severler, 24 Mayıs akşamı, trompetin Grammy ödüllü ustası Chris Botti ile Zorlu PSM’de, smooth cazın romantik melodilerinin keyfini çıkaracak. Özellikle 2000’lerden bu yana yayınladığı albümlerle Amerika’nın çok satan enstrüman müzisyenlerinden biri haline gelen Botti, kariyeri boyunca Aretha Franklin, Natalie Cole ve Bette Midler gibi sanatçılara turne ve kayıtlarında eşlik etti. Halen, solo çalışmalarının yanı sıra Lady Gaga, Barbra Streisand gibi yıldızlarıyla çalışmaya devam ediyor.  

David Helfgott’u Aya İrini’de dinlemek…

Dünyanın en önemli piyanistlerinden, hayatı Oscar ödüllü ‘Shine’ filmine konu olan David Helfgott, başka hiçbir yerde göremeyeceğiniz bir konser deneyimi için ilk kez 25 Mayıs’ta Aya İrini’nin büyüleyici atmosferinde sahne alacak. ‘Turkcell Platinum İstanbul Night Flight’ konserleri kapsamında, Events Across Turkey organizasyonuyla İstanbul dinleyicisi bir kez daha bu dünya starıyla buluşacak. Ayrıca konser öncesinde “Bahçede Kim Var?” konsepti adı altında ülkemizin önemli müzisyenlerini dinleme imkânı bulacağınız çok özel bir performans sizleri bekliyor olacak.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR