7 Temmuz 2020 Salı 03:41

Woody Allen 68 milyon dolarlık Amazon davasından vazgeçti

Amazon Studios ile Woody Allen, Amazon’un dört filmlik paket anlaşmasını rafa kaldırmasının ardından davalık olmuştu.

Kültür 1110 görüntüleme
13 Kasım 2019 Çarşamba

Şubat 2019’da, Woody Allen Amazon’un sinema platformu Amazon Studios’a dört filmini gösterime sokmamasından dolayı 68 milyon dolarlık dava açtı. 9 Kasım’da iki taraf anlaşmaya vardı ve dava düştü. 

Amazon Allen’ın adının üvey kızına taciz iddialarına karışmasından dolayı böyle bir karar aldığını açıklamıştı. Amazon ayrıca 2017 yılının sonlarında doğan #Me Too hareketi sırasında Allen’ın yorumlarının bu kararlarında etkili olduğunu ileri sürerek Allen’ın kendi kendini sabote ettiğini iddia etmişti. Allen, üvey kızı Dylan Farrow’u taciz ettiği iddialarını reddediyor ve 1992’de kızının kendisine açtığı davada bu iddianın çürütüldüğünü söylüyor; dahası Amazon’un kendisiyle kontrat imzalarken tüm bu bilgilere sahip olduğunu ileri sürüyor.

2016’da Allen’a 10 milyon dolarlık ön ödeme yaptıktan sonra Amazon 2017’de kontratına uymayarak, ‘A Rainy Day in New York’ filmini ve sonraki üç filmini daha yayınlamayı rafa kaldırmıştı. Aynı zamanlarda Allen onlarca kadını tacizden suçlu bulunan film yapımcısı Harvey Weinstein’ı destekleyecek açıklamalarda bulunmuştu. Bu yorumlarından birkaç ay sonra Dylan Farrow kendisi yedi yaşındayken babasının ona taciz ettiğini yeniden gündeme getirmişti.

İki tarafın anlaşmalı bir şekilde mahkemeye yaptığı iptal başvurusu sonrası Allen’ın avukatları ve Amazon yetkilileri bir açıklama yapmadı.

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

HUKAT i BALAK

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL