15 Temmuz 2020 Çarşamba 00:51

Yahudi Kültürü Avrupa Günü 2300 kişiyi misafir etti

Yahudi Kültürü Avrupa Günü; 500. Yıl Vakfı Türk Musevileri Müzesi ve Neve Şalom Sinagogunda, rekor katılımla gerçekleşti.

Dünya 2644 görüntüleme
25 Kasım 2019 Pazartesi

Yaklaşık 2300 kişi temsili bir Yahudi düğününe katılmanın yanı sıra çeşitli sunumlar, belgeseller, konserler, kitap tanıtımları, sergiler izledi, Sefarad yemeklerini tattı. 

Gün boyu süren Yahudi Kültürü Avrupa Günü kapsamında, Neve Şalom Sinagogu'nda tüm gelenekleriyle canlandırılan temsili düğün töreni en çok ilgi gören bölüm oldu. Neve Şalom Sinagogunun balkon kısmının bile dolduğu düğün törenini Rav İsak Alaluf yönetti. 

Yoğun katılımdan dolayı memnuniyetini belirten 500. Yıl Vakfı Başkanı Silvyo Ovadya, “Bu yılki Yahudi Kültürü Avrupa Günü umduğumuzdan çok daha başarılı geçti. Kapı kayıtlarına göre 2 binin üzerinde katılım oldu. Kendimizi geniş topluma tanıtabilmemiz çok önemli. Gösterilen ilgiden memnunuz” dedi. 

İvo Molinas ve Berken Döner

Şalom Gazetesi de bu sene Yahudi Kültür Gününe katılanlar arasındaydı. Ziyaretçiler,  1947'den beri aralıksız yayınlanan gazeteyi ve  diğer yayınları, Ladino sayfamızı okuma fırsatı  da buldu.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR