3 Nisan 2020 Cuma 13:19

José Huertas Flamenko’dan Don Kişot

José Huertas Flamenko Topluluğu, Miguel de Cervantes’in dünya edebiyatına kazandırdığı ölümsüz eseri Don Kişot’tan sahneye uyarladığı muhteşem bir gösteri ile 24 Mart akşamı Cemal Reşit Rey Konser Salonuna konuk olacak.

Tuna SAYLAĞ Sanat 4234 görüntüleme
11 Mart 2020 Çarşamba

Gösterinin sanat yönetmeni, koreografı ve baş dansçısı Huertas, sergileyecekleri Don Kişot yorumunu şu sözlerle anlatıyor: “Cervantes’in bundan yaklaşık 400 yıl önce yarattığı bu karakterin hiçbirimizden daha deli olduğunu düşünmüyorum. Bizim bugün ‘duygusal gelişim’ olarak adlandırdığımız aşamaları yaşayan bir karakter.” 

LÜTFİ KIRDAR’DA BİFO VE PABLO FERRANDEZ KONSERİ

Diego Matheuz’un konuk şef olacağı Lütfi Kırdar’daki bu konserde Borusan Filarmoni Orkestrası, viyolonselci Pablo Ferrández’e eşlik edecek. Sanatçı, Avrupa’nın önde gelen sahnelerinde orkestra eşlikli konserler yanı sıra Repin, Ray Chen ve Nikolai Lugansky gibi yıldızlarla resitaller de verdi. Lirik yorumu ile 19. yüzyıl repertuvarı hayranlarının büyük beğenisini toplayan Ferrández,  26 Mart’taki konserde Çaykovski’nin ‘Rokoko Çeşitlemeleri’ni seslendirecek. 

M.K. PERKER VE GECE VARDİYASI

Pilot Galeri, uluslararası çizgi dünyasının önemli aktörlerinden M.K. Perker’in Türkiye’deki ilk kişisel sergisi ‘Gece Vardiyası’na ev sahipliği yapıyor.  Seri, Perker’in 2019 yılı boyunca, hava kararınca üzerinde çalışmaya başladığı ve hava aydınlanınca çalışmayı bıraktığı, kâğıt üzerine mürekkeple yapılmış otuz desenden oluşuyor. 12 Mart’ta açılacak olan sergi, 18 Nisan tarihine dek Pilot Galeri’de gezilebilir. 

Hayat Başka Yerde!

ENKA Sanat, fotoğraf sanatçısı, akademisyen ve eleştirmen Laleper Aytek’in ‘Hayat Başka Yerde’ sergisine ev sahipliği yapıyor. Sanatçının Türkiye, Fransa ve Yunanistan’da çektiği siyah-beyaz 37 fotoğraflardan oluşan sergi, 10 Nisan’a kadar ENKA Sanat Galerisinde görülebilir. Hayat Başka Yerde, sanatçının ‘Hayat nerede? Hayat ne kadar? Hayat ne zaman?’ sorularından yola çıkarak oluşturduğu bir sergi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Vizyondakiler

Vizyondakiler