29 Mart 2020 Pazar 21:59

Brezilya’da Yahudi asıllı kozmetik devi virüsle savaşa bağış

Holokost’tan kurtulan bir anne – babanın oğlu olan, Brezilya’nın en büyük kozmetik firmalarından birinin kurucusu, Yahudi asıllı Miguel Krigsner, yaşadığı şehre 1,7 ton alkol bazlı jel bağışladı.

Dünya 259 görüntüleme
24 Mart 2020 Salı

Boticario firmasının sahibi, biyokimyacı Krigsner’in el dezenfektanı olarak kullanılabilen bağışı, Curitiba şehri Sağlık Departmanı tarafından duyuruldu.

Çevreci özelliği ile de tanınan Krigsner, “En temel amacınız yaptığımız her şeyde dönüşümün elçileri olmak. Bir hayat kurtarırsak tüm insanlığı kurtarmış oluruz” dedi. Krigsner sözlerine, “Şirketimiz Curitiba’da doğdu. Bu şehre büyük yakınlık ve sevgi besliyoruz. Yaptığımız bu bağışla pek çok insan için gerginliği ve acıyı en aza indirebileceğimizi umuyorum” ifadelerini ekledi.

La Paz şehrinde, zamanında Nazi rejiminden kaçmış Polonyalı bir baba ve Alman bir annenin oğlu olarak dünyaya gelen Krigsner, 11 yaşında ailesiyle beraber Brezilya’ya taşındı.

43 sene önce kurulan Boticario, Brezilya’nın ikinci en büyük kozmetik firması olmasının yanında dünyanın da en büyük güzellik perakendesine sahip; dünyada 4000 dükkanı, 22 bin çalışanı olan şirketin 2019 geliri yaklaşık 4 milyar dolar.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Mozotros Ailesi-İrvin MANDEL

Vizyondakiler

Vizyondakiler