3 Nisan 2020 Cuma 13:15

Filistinlilere COVID-19 yardımları devam ediyor

Dünya 282 görüntüleme
24 Mart 2020 Salı

Filistin topraklarına sevkiyatları koordine ve kontrol eden İsrail birimi COGAT, korona virüs salgını nedeniyle yaşanan zorlu zamanlara, Filistinli halkın günlük yaşamda kullandığı tüm temel ürünleri marketlerden tedarik edebilmeleri için İsrail ve Gazze Şeridi arasındaki mal transferlerinin olağan şekilde devam ettiğini açıkladı.

COGAT, ayrıca günlük rutin sevkiyatlara ek olarak, COVID-19 test kitlerinin, sağlık ekipleri için bin adet özel tıbbi donanımlı kıyafetin ve yüzlerce litre dezenfektanın Filistin topraklarına ulaştırıldığını belirtti.

Tıbbi yardım malzemelerinin yanı sıra uzmanlar tarafından Eriha Bölgesindeki Filistinli sağlık ekiplerine, hastalara tanı konulması, hastanelerde karantinaya alma ve sağlık ekiplerini enfeksiyondan koruma yöntemlerini içeren bir eğitim düzenlendi. İsrail Savunma Bakanlığı bu eğitimi sosyal medyada "İsrail ve Filistin sağlık ekipleri COVID-19'a karşı beraberce mücadele ediyorlar. Yüzlerce korona virüs test kiti İsrail tarafından Filistin Özerk Bölgesi ile Gazze'ye ulaştırıldı" ifadesiyle paylaştı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GS2

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Tünelin Ucu- İzel Rozental

Vizyondakiler

Vizyondakiler