15 Temmuz 2020 Çarşamba 11:33

Fauda’dan sonra yeni İsrail dizisi yolda…

İsrail-Filistin çatışmasının karmaşık ve gayrinizami savaşını Ortadoğu’nun kültür ve atmosferi etrafında her iki tarafın kişisel dramlarını da sunarak milyonları beyaz cama bağlayan Fauda’dan sonra yeni dizi ´Tahran´ yakında yayına girecek.

Dünya 1048 görüntüleme
29 Haziran 2020 Pazartesi

Tahran adından da anlaşılacağı üzere, Fauda’nın aksine İsrail-Filistin çatışmasına değil, İsrail ile İran yönetimi arasındaki gizli savaşa odaklanıyor. 

Apple TV’nin yayın haklarını satın aldığı sekiz bölümlük dizi, genç bir Mossad ajanının İran’ın nükleer tehdidini bertaraf etmek için mücadelesini anlatıyor. 

Dizi  tıpkı Fauda’da olduğu gibi, İsrail’in bu en  elit ve kusursuz askerlerinin içinde büyüdükleri Arap ve Ortadoğu kültüründen kaynaklanan kişisel dram ve aşklarına da odaklanıyor. 

Dizide kadın ajan Tamar Rabinyan gizli görevle gittiği Tahran’da kendi köklerini yeniden keşfederken, rejim karşıtı İranlı bir gence aşık oluyor. 

Amerikan Görevimiz Tehlike ekolü dizilerinin aksine, Ortadoğu’nun kaos ortamında  işler planlandığı gitmiyor ve macera tıpkı Fauda’nın tarzında heyecanlı aksiyon sahneleri ile devam ediyor… 

Esti Yerushalmi, Niv Sultan gibi İsrail’in tanınmış yıldızlarının rol aldığı dizi, Fauda’nın senaristlerinden  Moshe Zonder ve  Dana Eden tarafından yazıldı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR