kanada REklam

İstanbul Film Festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 38. İstanbul Film Festivali on iki gün süreyle sinemaseverlere bir şölen yaşatıyor. Sinema salonlarını tıklım tıklım görmek çok sevindirici bir olay… İzleyici kitlesinin güzelliği ise bambaşka bir duygu… Festival süresince günde dört - beş film izleyenler, bir sinemadan diğerine koşturanlar vardı.

Sinemayı severim ama birkaç seans üst üste seyretme kapasitem yok. Seçki yöntemim de çok basit. Filmlerin özet tanıtımlarını okur, ona göre bilet alırım. Kimisi çok güzel çıkar, kimisi de beklentimin altında…

Festivalde film izlemenin en güzel yanı baştaki reklamların kısa tutulması ve film arası verilmemesi.

Bu sene izlediğim filmlerde dikkatimi çeken bir nokta, genç kitlenin çok az oluşuydu. Kim bilir belki de bana öyle rastladı. Her ne olursa olsun, film festivali İstanbul için büyük bir şans.

↔↔↔

Şehrimiz artık yeni bir havalimanına sahip. İstanbul Havalimanının konumu itibariyle kimi semtlere uzaklığı ulaşım hizmetleriyle giderilecek.

Alanın büyüklüğü göz önünde bulundurulursa, uçuştan iki değil, üç saat öncesinde giriş yapmakta fayda var.

↔↔↔

‘Ve kapımızı açık tutarız o gece, kapatmayız…

Açık bir kapı, aç olan herkese, içeri girip bizimle bir bayram yemeği yemesi içindir.

Pesah Bayramı’nın en önemli öğretilerinden biri budur.’

İhtiyaçlarını karşılayamayan dindaşlarımıza Pesah’ın bir mitsvasını gerçekleştirmek için Matan Baseter bizlere bu konuda yardımcı oluyor.

Tel: (0212) 249 56 64 - 249 79 37

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın