Meryl Streep’ten Trump’a eleştiri

Altın Küre Ödülleri gecesinde, Yaşam Boyu Onur Ödülü alan Meryl Streep, yaptığı konuşmada Seçilmiş Başkan Donald Trump’ı eleştirdi.

Meryl Streep’ten Trump’a eleştiri

ABD’nin kültürünün ve asıl gücünün göçmenlerden geldiğini savunan ünlü yıldız şu ifadeleri kullandı:  "Ben ve bu salondaki herkes şu an Amerikan toplumunda en çok aşağılanan kesimin içindeyiz. Bunu bir düşünün. Hollywood, yabancılar ve basın. Hollywood dışarıdan gelenler ve yabancılarla ilerliyor, eğer onların hepsini atarsak futbol ve aslında bir sanat olmayan karışık dövüş sanatları dışında izleyebilecek bir şeyiniz kalmayacak.  Bir oyuncunun işi, bizden farklı olan insanların hayatlarına girmek ve onun hislerini size hissettirmektir.”

Streep, isim vermeden Başkan Trump’ın özürlü bir gazeteci ile alay etmesini de eleştirdi.  Streep, “Beni en üzen an ülkemizdeki en saygın koltuğa oturması istenen kişinin, özürlü bir muhabiri taklit ettiği andı. Ayrıcalık, güç ve mücadele kapasitesi açısından üstün biri. Bunu gördüğümde kalbim kırıldı ve aklımdan çıkaramadım, çünkü bu bir film değildi, gerçek hayattı" dedi.

Meryl Streep’e Trump’tan tepki gecikmedi. Trump, attığı tweet’te Streep’in, abartılan aktrislerden olduğunu belirtti.

 

 

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
1282