Batya Natan

Anne Frank’ın Evi 7 yıl arka arkaya ziyaretçi rekoru kırdı

Amsterdam’da bulunan Anne Frank’ın Evi, arka arkaya yedinci yıl da ziyaretçi rekoru kırdı.

Anne Frank’ın Evi 7 yıl arka arkaya ziyaretçi rekoru kırdı

Nazi işgali döneminde tuttuğu günlük ile dünyaca üne kavuşan Anne Frank’ın, işgal yıllarında gizlendiği ve müze haline getirilen, Amsterdam’da bulunan ev, 2016 yılında 1 milyon 300 bin ziyaretçiyi ağırlayarak 2015 yılında kırdığı rekoru 27 bin 490 kişi ile geçmeyi başardı.

Anne Frank Evi Müzesi Direktörü Ronald Leopold’ün yaptığı açıklamada Anne Frank’ın hayat hikâyesinin insanlara gerçek anlamda dokunabildiğini belirtti. Leopold ayrıca, Anne Frank’ın dünya gençlerine önyargı ve ırkçılık ile ilgili kendi yaşadıkları hayatları da etkileyecek önemli dersler verdiğini vurguladı.

Anne Frank Evi Müzesi, bu genç Nazi kurbanının hayat hikâyesini yansıtmanın yanı sıra dünyanın dört bir yanındaki gençler için eğitim projeleri düzenliyor.

Anne Frank’ın Amsterdam’da bir tavan arasında tutmuş olduğu günlük, belki de Nazi İşgali döneminin en çok bilinen hayat hikâyesi olmakla beraber, sinema ve tiyatroda birçok gösteriye ilham verdi.  Anne Frank, 1945 yılında Bergen-Belsen Kampında hayatını kaybetmişti.

İLGİLİ HABERLER

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın
1179