14 Nisan 2021 Çarşamba 05:48
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

İsrail’in gençlik hareketi BM’nin danışmanı oldu

Engelli ve engelsiz çocukları bir araya getiren İsrail’deki gençlik hareketi Krembo Wings, Birleşmiş Milletler tarafından özel danışman ilan edildi.

Kültür 1835 görüntüleme
20 Eylül 2018 Perşembe

Birleşmiş Milletler’den yapılan açıklamaya göre kurum, engelli ve engelsiz gençleri entegre ederek sosyal faaliyetleri güçlendiren Krembo Wings adındaki harekete ‘Özel Danışman’ unvanı verdi. Krembo Wings’in tanınırlığı için yüksek önem taşıyan bu gelişme, hareketin dünya çapında yaygınlaştırması açısından önem arz ediyor.

2002’de kurulan ve İsrail’de 65 şubesi bulunan Krembo Wings, 7 ila 22 yaş arasında farklı kültür, din ve sosyo-ekonomik geçmişten 6 bin kadar gence hizmet sunuyor.

Hareketin Yürütme Komitesi Başkanı Nir Bronstein, profesyonel çalışanlarla ve katılımcı gençlerle gurur duyduklarını, 3 bin kadar engelli gence daha hizmet ulaştırma yolunda daha fazla şube açmak için canla başla çalıştıklarını belirtti.

Krembo Wings’in CEO’su Talia Bejerano, uluslararası çapta kazanmış oldukları bu eşsiz unvan ile engelli insanların hakları konusunda İsrail ve dünya çapında duyarlılığı arttıracaklarını, onların da herkes gibi tam ve sosyal gereksinimlerinin karşılandığı bir hayat yaşamaları için çalışacaklarını belirtti. 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ