19 Eylül 2021 Pazar 15:00
izmir marriot
izmir marriot

ABD’de Kavanaugh’ın atanması Senato’da soruşturması FBI’da

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkenin en yetkili yargı mercii Yüksek Mahkemeye aday olarak gösterdiği Columbia Bölgesi Hakimi Brett Michael Kavanaugh hakkında açılan kovuşturma devam ediyor.

Dünya 1422 görüntüleme
1 Ekim 2018 Pazartesi

Geçtiğimiz günlerde yapılan bir oturumda  Senato Araştırma Komisyonu Prof. Christine Blasey Ford’u dinledi. Ford,  Kavanaugh’ın lise yıllarında bir partide kendisini taciz ettiğini açıkladı. Hem  Blasey’i hem de Kavanaugh’ı dinleyen komisyon  olayı FBI’ın araştırmasını talep etti ancak Kavanaugh’ın adaylığı ile ilgili tezkereyi  bir sonraki aşama olan Senato’nun onayına da  gönderdi.

JTA’nın bildirdiğine göre, gençliğinde birden fazla kadın tarafından cinsel taciz ile suçlanan Kavanaugh’ın adaylığı Yahudi liberal gruplar tarafından eleştirilirken, konservatif Yahudiler tarafından destekleniyor.

Beyaz Saray’ın  FBI soruşturmasına da sınırlama getirdiği iddia edildi.  NBC’nin iddiasına göre Beyaz Saray Adli Danışmanlığı FBI’a konu ile ilgili kimlerin dinleneceği konusunda bir yazı bile gönderdi.

Ancak ABD Başkanı Donald Trump cumartesi gecesi basına yaptığı açıklamada,  NBC’nin iddiasını yalanladı ve FBI’ın kimi isterse soruşturabileceğini belirtti.

Basına ulaşan haberlerde  FBI’ın  Dr. Christine Blasey Ford ve  Deborah Ramirez’i dinleyeceği belirtildi. Yahudi asıllı diğer bir kadın olan ve benzer suçlamalarda bulunan Julie Swetnick ise  dinlenmeyecek. Swetnick basına yaptığı açıklamada zamanında Kavanaugh’ın sarhoş dolaşığını, kızları elle taciz ettiğini belirtmişti.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel