14 Nisan 2021 Çarşamba 04:12
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Barbra Streisand’dan Trump’a şarkı “Bana yalan söyleme”

76 yaşındaki efsane şarkıcı Barbra Streisand 2 Kasım’da çıkan 36. albümünde hiç olmadığı kadar siyasi mesaj veriyor ve Amerika’nın ruhu için savaşta olduklarını belirtiyor.

Kültür 2681 görüntüleme
7 Kasım 2018 Çarşamba

Barbra Streisand yeni çıkardığı ‘Walls’ adlı albümünde başta üstü kapalı şekilde ABD Başkanı Donald Trump’a mesaj göndermek istediğini fakat daha sonra dayanamayıp öfkeden kontrolünü kaybettiğini söylüyor. ‘Don’t Lie To Me / Bana Yalan Söyleme’ adlı şarkının sözlerinde, “Dünya dönerken nasıl uyuyorsun? İnşa ettiklerimizin hepsi yıkıldı/ Dünya yanarken nasıl uyuyorsun? Herkes birine hesap verir” dizeleri yer alıyor.

Oscar, Grammy ve Emmy ödüllü sanatçı AP’ye verdiği röportajda “Trump demokrasimize, kurum ve kurucularımıza saldırdı. Amerika’nın ruhunu kurtarmak için savaşta olduğumuzu düşünüyorum” dedi. Demokrat kimliğini her fırsatta dillendiren Streisand, dünyada olup bitenlerle ilgili orijinal bir müzik yapma gerekliliğini hissettiğini ifade ediyor.

Streisand, albüm fikrinin bir gün arabasında radyoda haberleri dinlerken ortaya çıktığını ve duyduğu yalanlara daha fazla katlanamadığını belirtiyor.

‘The Rain Will Fall / Yağmur Yağacak’ şarkısında ise daha da açık bir göndermeyle “Her söylediğin ve yaptığında yukarı aşağı olmuşken, yanlış doğru olmuşken, gerçek sığınağımız olur fırtına gelirken” sözleri göze çarpıyor. Albüme ismini veren ‘Duvarlar’ parçasında ise duvarların yıkılması, köprülerin yapılması gerektiğini vurguluyor.

Mülteci konularında çocukları ailelerinden ayırıp kafeslere koyan mı yoksa zulümden kaçan insanları kucaklayan insanlar mı olduklarını soran Streisand, gezegenin yaşanabilir bir yer olarak kalmasını isteyenlerin küresel ısınmanın yalan olduğunu söyleyen birine nasıl oy verdiklerini sorguluyor.

11 şarkılı albümünde ‘Imagine’, ‘What a Wonderful World’ ve ‘What the World Needs Now’ klasiklerine de yer verilmiş. Albümünü gençlere adayan Barbra Streisand gençlerin kendi seslerine inanmalarını ve oy vermelerini öğütlüyor.

‘Carpool Karaoke’ adındaki televizyon programına ünlüleri konuk etmesiyle bilinen komedyen James Corden programının son bölümünde Barbra Streisand’ı direksiyonun arkasına geçirdi. Araba sürme konusunda kendine pek güvenmeyen ve üç kere ehliyet yenileme testinden kaldığını söyleyen Streisand’a Corden cevaben “Barbra Streisand’ın ellerinde ölmek fena olmazdı” dedi. Streisand şahsi olarak Apple’ın CEO’su Tim Cook’u arayıp yapay zeka asistanı Siri’nin soyadını doğru biçimde telaffuz etmesini sağladığını anlattı.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ