14 Nisan 2021 Çarşamba 04:56
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Coen Kardeşler son filmleriyle Netflix kervanına katıldı

Oscar Ödüllü Joel ve Ethan Koen Kardeşler’in ‘The Ballad of Buster Scruggs’ adlı altı küçük hikâyeden oluşan kovboy filmi 16 Kasım’da Netflix’de yayınlanmaya başladı.

Kültür 3249 görüntüleme
21 Kasım 2018 Çarşamba

ABD’de Vahşi Batı ile ilgili altı kısa hikâyenin toplamasından oluşan ‘The Ballad of Buster Scruggs’ adlı kovboy filmi bir baş yapıt olarak nitelendiriliyor. Filme adını veren ‘Buster Scruggs’ adındaki kovboyu canlandıran isim Tim Blake Nelson. Filmde aynı zamanda tanıdık simalardan Zoe Kazan, James Franco, Harry Melling ve Liam Neeson bulunuyor.

Görsel bir şölen yaratan vizyoner yönetmenler yer yer kasvetli, yer yer komedi unsurlar taşıyan filmlerinde keskin bir ironi kullanıyor. Altı hikâyeyi birbirine bağlayan çerçeveliyici, eski çizgi hikâyeler barındıran bir kitap, hikâyelerin ortak noktası ise eski Batı’nın vahşi ortamı. Coen Kardeşler hiçbir şekilde romantikleştirmedikleri yapıtlarında şiddeti ve hayatta kalma savaşını önde tutmayı yeğlediklerini belirtiyor.

İzleyicilerde altı değişik tat bırakan film Venedik Film Festivalinde En İyi Senaryo Ödülünü kazandı. Joel ve Ethan Coen, ‘Fargo’ filmi ile En İyi Orijinal Senaryo, ‘No Country for Old Men’ filmi ile En İyi Film, En İyi Yönetmen ve En İyi Uyarlama Senaryo Oscar Ödüllerinin sahibi olmuştu.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ