11 Nisan 2021 Pazar 16:46
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’e Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası

12 Kasım Pazartesi günü Ankara’da Avusturya Büyükelçiliği’nde düzenlenen bir törenle Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından Marmara Grubu Vakfı Genel Başkanı Dr. Akkan Suver’e Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası verildi.

Ekonomi 3332 görüntüleme
21 Kasım 2018 Çarşamba

Madalya Törenine Avusturya önceki Şansölyesi Dr. Erhard Busek (1991 - 1995) de katıldı. Avusturya’dan Madalya Töreni için özel olarak gelen Dr. Erhard Busek, törende yaptığı konuşmada Marmara Grubu Vakfının Avusturya’da tanınan ve kabul gören bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirtti.

Avusturya Ankara Büyükelçisi Dr. Ulrike Tilly; Dr. Akkan Suver’in yıllar içinde barış ve diyalog alanında gerçekleştirdiği sivil toplum çalışmalarında ortaya koyduğu hizmetlerinden dolayı Avusturya Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen tarafından Avusturya Devleti Altın Şeref Madalyası ile onurlandırıldığını belirterek Dr. Akkan Suver’in madalyasını sundu.

Dr. Suver ise yaptığı teşekkür konuşmasında Avusturya Devleti’nin sivil toplum düşüncesine ve felsefesine verdiği önemi vurguladı ve kendisine verilen bu madalyayı Türk sivil toplumu adına kabul ettiğini belirtti.

Törene Ankara’da bulunan yabancı misyon şeflerinin yanı sıra parlamenterler de katıldılar.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ