3 Aralık 2021 Cuma 18:30

Gayrimenkulün büyük buluşması

Nur Şaul BARAKAS Ekonomi 2623 görüntüleme
12 Aralık 2018 Çarşamba

Aremas Gayrimenkul’ün ana sponsorluğundaki ‘Gayrimenkulün Büyük Buluşması-RE360’ 4-5 Aralık’ta  gerçekleşti. Etkinliğe, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yanı sıra mesleki toplum kuruluşları ve özel sektörün fikir liderleri katıldı. Geleceği yeniden inşa etme ve sektöre yeni bakış açısı kazandırma kararlılığı ana temayı oluşturdu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın desteği ve JLL Ülke Başkanı, Alkaş Yönetim Kurulu Başkanı Avi Alkaş ve Alkaş Genel Müdürü Yonca Aközer’in ev sahipliğindeki ‘RE360’ta heyecan yaratan bölümlerden biri de interaktif oylama oldu. Tüketici tercihlerindeki eğilimin yanı sıra gayrimenkulün tanınmayan yüzünü anlatan araştırmanın sonuçları yayınlandı. Çıkan sonuçlar, katılımcılar kadar tüketicinin nabzını tutan yöneticileri da şaşırttı. Araştırma soruları, aynı zamanda interaktif oylamayla katılımcılara yöneltilirken, vatandaşların cevapları şu şekilde oldu: Fazladan 750 bin lirası olanların yatırım önceliğini ticaret, emlak ve faizde değerlendireceğini ortaya çıktı.

Avi Alkaş konuşmasında Türkiye’nin yüksek bir potansiyele sahip olduğunu ifade etti ve “Gayrimenkulün Büyük Buluşması RE360, gayrimenkulü her açıdan tüm paydaşlarıyla birlikte irdeleyerek ve ortak akıl bulmaya çalışarak bir araya getirmeyi hedeflediğimiz bir çalışma. Bu çalışma, bu buluşmanın stratejik ortağı haline gelen MIPIM’e giden yolda, gayrimenkulün Avrupa ve dünyadaki en önemli etkinliklerinden olan MIPIM’in önümüzdeki yıldan itibaren Türkiye’de başlaması için uğraşımızın sonucu. Dolayısıyla RE360’la bu sene MIPIM’i, stratejik partnerimiz yapmak suretiyle, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteği ve sektörün önde gelen kurum ve kuruluşlarının sağlamış oldukları sponsorluk desteğiyle bugünlere getirdik” diyerek sözlerini noktaladı.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel