12 Mayıs 2021 Çarşamba 04:12
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

2018’de antisemit olaylarda İlk On

Simon Wiesenthal Merkezi, her yıl olduğu gibi bu yıl da 2018 yılının antisemit olaylarını listeledi. Pittsburgh Sinagogu saldırısının birinci sırada olduğu listede İngiliz İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn de listeye girdi.

Dünya 1785 görüntüleme
3 Ocak 2019 Perşembe

Simon Wiesenthal Merkezinin yayınladığı yılın ilk on antisemit olayları listesine İngiliz İşçi Partisi Lideri Jeremy Corbyn’in de ismi yer aldı.

Los Angeles’da yer alan ve Holokost araştırmaları yapan organizasyon Pittsburgh sinagog saldırganı Robert Bowers’ı birinci sıraya koyarken, İşçi Partisi lideri Corbyn’i dördüncü sıraya koydu.

Organizasyon, “İngiltere’nin İşçi Partisi liderlerinden gelen antisemit ithamlar son senelerde birikti; tüm bunlar toplumun temel düşüncelerine dünyanın en eski nefretini aşılamaktadır” şeklinde açıklama yaptı ve JC, Jewish News ve Jewish Telegraph gazetelerinin beraber yayınladıkları ön sayfa manşetine atıfta bulunarak “Parti lideri Jeremy Corbyn ise doğrudan sorumludur”  dedi.

Organizasyon ayrıca JC gazetesinin yaptığı bir anketi örnek göstererek, İngiltere’de İşçi Partisi’nin kazanması durumunda Yahudi cemaatinin yüzde 40’ının İngiltere’den gitmeyi düşüneceğini belirtti. 

Tree of Life (Yaşam Ağacı) Sinagogu saldırısındaki tek şüpheli olan Robert Bowers, 11 kişinin ölümüne sebep olmasıyla bu listenin birinci sırasında yer aldı. Hemen ardında ise İslam Ulusu Grubu lideri Louis Farrakhan yer aldı. Farrakhan geçtiğimiz ekim ayında Yahudilere ‘termitler’ demişti.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU