20 Ocak 2021 Çarşamba 19:28
2n14

DNA, Hitler’in yardımcısının kimliğini doğruladı

Büyük savaştan 70 yıl sonra DNA uzmanları, Hitler’in baş yardımcısı Rudolf Hess hakkındaki komplo teoricilerini fiziksel kanıtlarla çürüttü.

Dünya 1996 görüntüleme
25 Ocak 2019 Cuma

Bazı komplo teorilerine göre “Nunberg’te savaş suçları mahkemesinde yargılanan, yıllarca hapis yatan ve 1987 yılında 93 yaşında hapiste kendini asan Hess, gerçek Hess değildi bir benzeri idi.”

Spandau’nun 7’nolu mahkumunun ölümü ile hapishane de yıkılarak tarihe karışmıştı.

Teorilere göre, “1941 yılında Hess Hitler’den gizli olarak İskoçya’ya  gitmiş ve savaşı erken bitirecek İngiltere ile Almanya arasında bir anlaşma imzalamak istemişti. Ancak İngilizler tarafından yakalanmış ve kopyası ile değiştirilmişti.” 

Hess’in, ismi saklı torunlarından birinin DNA örneği vermeyi kabul etmesi sonrası yapılan analizlerde, hapiste ölen kişinin gerçekten Hitler’in 1933-41 arasında baş yardımcısı olan Hess olduğu ispat edildi.

Almanya’nın  Spandau  hapishanesinin son mahkumu olan Hess ile ilgili gizem ilk olarak tutukevinin  doktoru Hugh Thomas’ın şüpheleri ile ortaya çıkmıştı. Dr. Thomas mahkum hastasının geçmişi hatırlamakta zorlanmasını, akrabalarını görmekten kaçınmasını, onun gerçek Hess olmaması olarak yorumlamıştı. 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU