3 Mart 2021 Çarşamba 15:40
vakko
vakko

Woody Allen, 68 milyon dolarlık anlaşmadan döndüğü için Amazon’u mahkemeye verdi

Oscar ödüllü ünlü Yönetmen ve Aktör Woody Allen, filmlerinin Amazon’da yayınlanması için 68 milyon dolarlık bir anlaşma yaptı, Ancak Amazon anlaşmadan çekildi.

Dünya 2114 görüntüleme
8 Şubat 2019 Cuma

Amazon, çekilme kararını; Woody Allen’in 1992 yılında üvey kızı Dylan Farrow tarafından cinsel istismar suçu ile suçlanması ile açıkladı. 

1992 yılında Dylan Farrow,  babası Woody Allen’i kendisini yıllar evvel taciz etmekle suçlamış, ancak ünlü yönetmen iddiaları kabul etmemiş ve konu hakkında da herhangi bir kanıt- şahit ortaya çıkmamıştı. 

Geçtiğimiz aylarda ABD film endüstrisinde patlayan seks skandalları bir bir ortaya çıkıp #MeToo hareketi tarafından gündeme getirilince, Allen’in 25 yıl evvel suçlanması da magazin basının  konusu oldu. Geçtiğimiz aralık ayında da Manken Babi Christina Engelhardt, 16 yaşındayken Woody Allen’le ilişkisi olduğunu açıkladı. 

Tüm bu haber ve gelişmeler sonrası Amazon, Oscar Ödüllü Yönetmenin dört filminin yayınlanmasını içeren anlaşmayı iptal etti.   

Allen de avukatları aracılığı ile, Amazon’un 25 yıl evvelki iddiaları bilerek anlaşmayı imzaladığını, dolayısı ile çekilmek için kanuni bir durumun olmadığını iddia ederek, Amazon’u mahkemeye verdi.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR