1 Mart 2021 Pazartesi 01:13
vakko
vakko

Genç Emekliler Korosundan Vakko tesislerinde konser

Genç Emekliler Korosu bu yılki konserini, Nakkaştepe Vakko tesislerinde gerçekleştirdi.

Dora NİYEGO Toplum 2046 görüntüleme
13 Mart 2019 Çarşamba

Üç yıldır, Neve Şalom Sinagogu, UÖMO ve Şişli Kent Kültür Merkezinde kalabalık topluluklara konser veren Genç Emekliler Korosunun bu yılki konserinde de kalabalık bir dinleyici topluluğu salonunu doldurdu.

Cem Hakko’nun Genç Emekliler’in bir sohbet etkinliğine konuk konuşmacı olarak katılmasının ardından Komisyon Başkanı Hayim Kampeyas, kendisine koronun bu yılki konserini Vakko tesislerinin salonunda yapmalarını teklif edince, Hakko tereddütsüz “Neden olmasın!” yanıtını vermiş. Bundan sonrası pek kolay olmamış tabii. Bu yılki konseri, Vakko gibi saygın bir kurumda vereceklerinden ve konserin tamamının Power FM Radyosunda yayınlanacağından Genç Emekliler Korosu sıkı çalışma programına girmiş.

5 Mart Salı gecesi, Hakko Ailesinin misafirperverliği gerçekten kayda değerdi. Konser öncesi, Genç Emekliler ailesi ve yakınlarının katıldığı zengin kokteylde, sıcak ve samimi ortamda, güzel ikramlar eşliğinde, Cem Hakko ve Jeff Hakko misafirleriyle yakından ilgilendiler.

Konser saati gelince davetliler konser salonuna yöneldiler. Ancak katılımcıların sayısı yüksek olduğundan ve salondaki koltuk sayısı yetmediğinden, Vakko çalışanları ayakta kalanlar izleyicilere iskemle takviyesinde bulundular.

Hoş geldiniz konuşması ile açılışı yapan Genç Emekliler Başkanı Hayim Kampeyas, konsere katılan Hahambaşı Rav İsak Haleva, Azınlık Vakıfları Temsilcisi Moris Levi ve Milliyet Gazetesi yazarı Sami Kohen’e teşekkür etti. Ayrıca, konsere katılamayan Türk Yahudi Toplumu Başkanı Erol Kohen’in başarı temennisinde bulunduğu mektubu okudu. Ardından, Genç Emeklilerin çalışmalarını özetleyip koro elemanlarını tek tek tanıttıktan sonra Cem Hakko’ya misafirperverliğinden dolayı teşekkür etti.

Genç Emekliler Korosunun, Şef Kaan Sezerler yönetiminde, Klasik Türk Müziği, popüler müzik, İstanbul türküleri ve Ladino şarkılar seslendirdikleri konserde, dinleyiciler bildikleri şarkılara eşlik ederek hoş vakit geçirdiler. Konserin sonunda, Cem Hakko’nun da koro üyeleri arasına katılması ile birlikte büyük bir coşku ile ‘Beyoğlu’nda Gezerken’ türküsünü seslendirdiler.

Erkeklerin oluşturduğu Genç Emekliler Topluluğu, her hafta toplanarak çeşitli aktivitelere katılıyorlar. Sinema Kulübü tarafından hazırlanan film gösterisi, ardından da öğlen yemeğinden sonra, Fikir Kulübü çeşitli dallarda isim yapmış konuşmacıları davet ederek, üyelerin toplantılardan hoşnut ayrılmalarını sağlıyor. Genç Emekliler Korosu ise her salı günü toplanarak müzik çalışmalarına devam ediyor.

Cemaatimizde kısa zamanda isim yapan, ciddi çalışmaları sayesinde üye sayısını günden güne arttırmayı başaran, başta Genç Emekliler Başkanı Hayim Kampeyas olmak üzere, komisyonların yöneticilerini tebrik eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU