19 Eylül 2021 Pazar 13:41
izmir marriot
izmir marriot

ABD Senatosundan Yahudi düşmanlığına karşı iki kanun teklifi

ABD Senatosunda Cumhuriyetçiler antisemitizme karşı iki yasa teklifi daha hazırlıyor

Dünya 4071 görüntüleme
26 Mart 2019 Salı

Meclise ilk olarak Teksas Senatörü Ted Cruz tarafından okunacak tekliflerden birinde antisemitizm, “Yüzyıllardır Yahudilerin vatandaşı oldukları ülkeye olan sadakatine saldırı” olarak tanımlanıyor.  JTA yayın kuruluşunun haberi verirken yaptığı yoruma göre,  bu tanım,  özellikle Müslüman Temsilciler Meclisi Üyesi İlhan Omar’ı hedef alıyor. 

Omar, yaptığı bir açıklamasında, ABD’nin kanun koyucularının  İsrail dış politikası konusunda ABD’ye olan sadâkatlarını sorgulamış, hem demokratlardan hem de cumhuriyetçilerden büyük tepki almıştı.  

İkinci kanun teklifi ise Antisemitizm Farkındalığı adını taşıyor. 

İkinci kanun teklifi, Eğitim Bakanlığının Yurttaşlık Hakları Departmanını  antisemitizmi engellemek için bütçe ayırmasını zorunlu kılıyor.   Kanun teklifi üniversite kampüslerinde ortaya çıkan Yahudi düşmanlığı ile mücadeleyi  Eğitim Bakanlığının sorumluluğuna veriyor, belli bir soya, ırka veya gruba ait olanları taciz etmeyi  de antisemitizm olarak değerlendiriyor. Kanun teklifi  ayrıca, sebepsiz ve ayırımcılık ile İsrail karşıtı olmayı da antisemitizm olarak tanımlıyor.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel