4 Ağustos 2020 Salı 08:46

MUSA ALBUKREK konseri Galata Kültür Derneğinde

Keman sanatçısı Dr. Musa Albukrek, kendi kurduğu ve kırk yıldan bu yana faaliyeti devam eden Preklasik Oda Müziği Topluluğu eşliğinde, 30 Mart Cumartesi akşamı, saat 19.00’da bir konser verecek. Programda Bach, Handel, Corelli, Beethoven ve Tschaikowsky’den eserler seslendirilecek. Etkinlik ücretsizdir.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1540 görüntüleme
27 Mart 2019 Çarşamba

Nardis Caz Kulübünde Guy Mintus Trio

Piyanist-besteci Guy Mintus, basçı Omri Ever Hadani ve baterist Yonatan Rosen’den oluşan İsrailli Trio, 3 Nisan gecesi Nardis Caz Kulübüne konuk oluyor. Yaşamını Tel Aviv ve New York’ta sürdüren Mintus, klasik piyano eğitimi almasına rağmen bir rock müzisyeninin enerjisi ve bir cazcının maceracı zihnine sahip. Tüm bunları yaparken araya Ortadoğu gamları ve ritimleri de katan sanatçının aldığı ödüller arasında ‘Leonard Bernstein Award’, Montreaux Jazz Festivali’nin solo piyano yarışmasında ‘Prix du Public’ Ödülü ve ‘Herb Alpert Young Jazz Composer Award’ yer alıyor. 

MAMUT ART PROJECT BAŞLIYOR!

Güncel sanatta yılın umut vadeden sanatçıları için benzersiz bir keşif alanı olmayı başaran Mamut Art Project, sanat kariyerinin başında olan bağımsız yeteneklerin çalışmalarını, 3–7 Nisan tarihleri arasında, KüçükÇiftlik Park’ta koleksiyoner, küratör, galeri, kültür-sanat kurum ve sanatseverlerle buluşturuyor. Ulaşılabilir sanat alternatifi olarak yola çıkan ve her yıl yeni sanatçıların üretimleriyle gelişen Akkök Holding sponsorluğundaki Mamut Art Project, başvurular arasından seçilen sanatçılara, kendi idareleri ile yürütebilecekleri, disiplinlerarası bir paylaşım ve sergileme imkânı sağlıyor. 

Mutlu Kalabalıklar

Galeri 77, Sayat Uşaklıgil’in ‘Mutlu Kalabalıklar (Merry Crowds)’ isimli beşinci kişisel sergisine 20 Nisan’a kadar ev sahipliği yapıyor. Sanatçının mutlu döngüleri betimlediği yapıtları ve beslendiği konuların bazılarından, nostaljide kalan sinema afişlerinden, geçmiş zamana ait kitap kapakları imajlarından ve illüstrasyonlardan esinlenerek, yapıtlarında bunları görünür hale getiriyor. Pentürlerinde sanatçı, akrilik gibi hızlı kuruyan ve biçim vermenin çok da kolay olmadığı bir malzemeyi ustaca kullanarak kompozisyonlarına etkileyici bir görsellik kazandırıyor.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL