4 Ağustos 2020 Salı 09:07

Yemen Blues 11 Nisan´da geliyor

Güncel müzik sahnesinin en eğlenceli topluluklarından ve vokalist Ravid Kahalani’nin tarafından kurulan İsrailli grup Yemen Blues, canlı performanslarında şiddetli ritimlerden romantik tınılara, keyifli melodilerden melankolik baladlara uzanan etkileyici sahne şovlarıyla tanınıyor.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1963 görüntüleme
3 Nisan 2019 Çarşamba

 Perküsyondan uda, borudan yaylı sazlara uzanan her türlü enstrümanı kullanan grupta, Itamar Doari, Rony Iwryn, Shanir Blumenkranz ve Itamar Borochov gibi dünyaca ünlü müzisyenler yer alıyor.

Infected Mushroom Life Park İstanbul’a konuk oluyor

İsrailli bir psychedelic trance (bir müzik türü) ikilisi Infected Mushroom, Erez Eizen ve Amit Duvdevani tarafından Hayfa’da kurularak kısa zamanda dünya gençliğinin göz bebeği oldu.

Grup, uzun bir aranın ardından Head of Nasa turu kapsamında 13 Nisan’da Flexanima Lose Yourself ile Life Park İstanbul’da! 

GİTARIN USTALARI İSTANBUL GG GİTAR FESTİVALİNDE!

İlki 8-13 Nisan tarihleri arasında düzenlenecek olan 1. Uluslararası İstanbul Gitar Festivali gitar virtüözlerini bir araya getiriyor. Sanat yönetmenliğini Canan Aydoğan’ın yaptığı festival, Galatasaray Avrupa Pasajı Aynalı Geçit’te gerçekleşecek. Festivale Ricardo Moyano, Bilal Karaman, Cenk Erdoğan ve Reentko Dirks gibi ünlü gitarcılar katılacak.  

‘DOKUNMUŞ̧ HİKÂYELER’ SERGİSİ ANNA LAUDEL’DE

Anna Laudel, 11 Nisan - 24 Mayıs tarihleri arasında, genç ve duayen sanatçıları ‘Tapestry - Dokunmuş Hikayeler’ isimli karma sergide bir araya getiriyor. Sergide, farklı dönemlere ait sanatçıların geleneksel ve çağdaş yorumlarıyla ortaya çıkardıkları üretimleri, Türkiye’de dokuma sanatının geçirdiği süreci yansıtan kapsamlı bir seçkiyle sanatseverlere sunuluyor. Son yıllarda sanat dünyasında görünürlüğü artan dokuma sanatının farklı estetik ve tekniklerdeki uygulamalarını görebileceğimiz sergide, Gülçin Aksoy, Özdemir Altan, Mustafa Aslıer, Belkıs Balpınar, Ramazan Can, Devrim Erbil, Renk Erbil Martin, Fırat Neziroğlu, Zekai Ormancı, Suhandan Özay Demirkan, Ayla Salman Görüney, M. Latif Taraşlı, Tulga Tollu,  Hanefi Yeter ve Jale Yılmabaşar’ın eski - yeni dönem işleri yer alacak.

 

 


Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

gazete sayfası

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL

Tünelin Ucu-İzel ROZENTAL