17 Ocak 2022 Pazartesi 10:37
DELFIN DEKORASYON
DELFIN DEKORASYON

DNA: Hepimiz kardeşiz

İsrailli ve Amerikalı genetik uzmanı Dr. Eran Elhaik’in Afrika’dan Avrupa’ya kadar farklı kültürler arasında yaptığı doktora sonrası DNA araştırmasında tüm dünya milletlerinin DNA’sında ortak genler olduğu ortaya çıktı.

Dünya 3702 görüntüleme
24 Nisan 2019 Çarşamba

Dr. Elhaik konu hakkında iki doktor tezi yazdı ve yedi eski medeniyetin izlerini araştırdı. Houston John Hopkins Üniversitesi mezunu, halihazırda İngiltere Sheffield Üniversitesinde öğretim üyesi olan  Dr. Elhaik, dünyanın DNA kardeşliği hakkında şunları belirtiyor:

“Bundan 6200 yıl evvel bugünkü İsrail’de yolda yürüyen bir kadının nasıl göründüğü, neleri dert edip düşündüğü  hakkında bir fikrim yok ancak bildiğim şey, ikimizin de DNA’sında ortak genleri paylaştığımız. 

Kadının iskeletinden aldığımız örnekle yapılan DNA testleri yüzde 3.84 gen paylaşımını gösteriyor. Bu genetik biliminde akrabalık olarak değerlendirilir.   Peki bu benim bu topraklarda yaşamış insanların  torunu, Tevrat’taki İsrail Krallığının bir soyu olduğumu gösterir mi? Tamamen Yahudi miyim?  Bu da kesin değil… 

Aynı araştırmadan, benim aynı zamanda Hintli olduğum, 2000 yıl evvel Arizona’da ölen kadınla da genetik bağımın yüzde 5 olduğu da çıktı. Peki ben bir Apaçi miyim?

Ben aynı zamanda, yüzde 5 Viking, 5,5 Mısırlı,  yüzde 5 de Buzul Çağından, Avrupalı insanların genini taşıyorum. 

Yüzyıllardır boyunca insanlar göçler yaşadı değişik ırklardan binlerce evlilik oldu. Dolayısı ile tüm dünya medeniyetlerinden gelen insanlar bir şekilde birbiri ile akraba. Günümüzde yaşayan ve kökeni bilinen bir medeniyetten geldiği bilinen hiçbir insanın DNA’sı yüzde 100 olarak söz konusu tarihi medeniyeti de işaret etmiyor.”

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV Şalom Spotify'da GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental