14 Mayıs 2021 Cuma 19:56
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Poway Sinagogu saldırganı Yahudilerin dünyayı yönettiğini düşünüyor

ABD’nin Kaliforniya eyaletindeki Poway Sinagoguna silahlı saldırıda bulunan 19 yaşındaki sanık John Earnest, kaleme aldığı bir manifestoda Yahudilerin dünyanın yönetimini ele geçirme planı yaptığını düşündüğünü yazmış.

Dünya 2122 görüntüleme
30 Nisan 2019 Salı

John Earnest manifestosunda Yeni Zelanda Christchurch’te camiye yönelik gerçekleşen saldırıyı takip eden haftalarda Kaliforniya Escondido’da bir camide yangın çıkardığını da iddia ediyor. Söz konusu iddia soruşturuluyor.

Kaliforniya San Marcos Devlet Üniversitesinde hemşirelik okulu öğrencisi olan Earnest, üniversitenin başarılı öğrenciler listesinde yer alıyor.

Komplo teorileri ile ilgili bir mesajlaşma sitesi olan 8Chan’de bulunan Earnest’in manifestosunda, Earnest Pittsburgh’daki Hayat Ağacı Sinagoguna silahlı saldırıda bulunan saldırgandan ve Yeni Zelanda’daki camilere silahlı saldırı düzenleyen saldırgandan esinlendiğini yazmış.

Heavy.com sitesindeki habere göre Earnest’in manifestosunda şu ifadeler yer alıyor: “Yahudilerin para gibi gördükleri borca dayalı para birimi umurumda değil. Yahudiliğin benim insanlarımı pasifize etme amaçlı kullandıkları göstermelik eğlenceleri de umurumda değil. Kendi isteğimle geleceğimi feda ediyorum: tatmin edici bir kariyer, sevgi dolu bir eş ve harika evlatlardan oluşabilecek bir gelecek. Tüm bunları insanlarım için, onların iyiliği için feda ediyorum. Bizim insanlarımız için. Yahudilerin benim ırkım için planladıkları kötü kaderi önlemek için bin kere ölürüm.”

Earnest ayrıca manifestosunda birçok antisemit kinaye ve tema kullanmış. Bunların arasında Yahudilerin medya ve finans kuruluşlarını kontrol ettiği da yer alıyor.

Manifestoda, “Her Yahudi, Avrupalı ırkının en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş ve planlanmış soykırımından sorumludur. Tek bir birim gibi hareket ederler ve her Yahudi çevresindeki diğer ırkları bilinçli şekilde ya da refleks olarak köleleştirme görevini yerini getirir. İşledikleri suçlar sonsuzdur” açıklaması da yer alıyor. Earnest manifestoda Hıristiyan olduğunu belirterek İsa’nın ölümü için de tüm Yahudileri suçluyor, diğerlerine de kendisini örnek alma çağrısında bulunmuyor.

Earnest’in babası bir lisede fen öğretmeni. Earnest’in iki kız, bir erkek kardeşi bulunuyor. Silahlı saldırının hemen ardından polis Earnest’in ailesinin yaşadığı eve bir baskın düzenledi.

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ