11 Mayıs 2021 Salı 13:21
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

Londra Belediye Başkanı’ndan Holokost anıtı için girişim

Londra Belediye Başkanı Sadık Han, İngiliz Parlamentosunun yanında bir Holokost anıtı yapılması için girişimde bulundu. Konuyla ilgili bölge olan Westminster Belediye Meclisi’ne mektup yazan Han, Victoria Tower Gardens (Victoria Kulesi Bahçeleri) bölgesinde bir Holokost anıtı ve müzesi inşa etmenin güçlü bir milli mesaj vereceğini belirtti.

Dünya 1619 görüntüleme
20 Ağustos 2019 Salı

Han’ın bu planı ise UNESCO ile Tarihi İngiltere ve Kraliyet Parkları kurumları tarafından eleştirildi. Bir UNESCO miras sitesi olan bahçede böyle bir bina yapmanın bahçenin manzarasını bozacağı belirtildi. Planı eleştirenler anıt için daha iyi bir konum seçilebileceğini belirtip Parlamento’dan bir mil uzaklıktaki İmparatorluk Savaş Müzesi konumunu olası bir seçenek olarak sundu.

Basına sızan bir iç yazışmada Westminster Belediye Meclisinin planı reddetmeyi planladığı belirtilirken, Han yazdığı mektupta bu çok önemli anıtın başkentin kalbinde ve hükümetin merkezinin yanı başında olmayı hak ettiğini söyledi.

İlgili anıtın 124 milyon Amerikan Dolarına mal olması bunun 91 milyonunun kamu kaynaklarından karşılanması beklendiği belirtildi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU