24 Ekim 2021 Pazar 07:06
Op Dr Mücteba Gündüz

El Fetih’den Katar’a tepki: Filistin’in bölünmesine destek veriyor

Dünya 1601 görüntüleme
18 Eylül 2019 Çarşamba

Filistin Yönetimini “Gazze’ye giren mallardan finansal açıdan kazanç sağlamakla” suçlayan Katar’ın Gazze sorumlusu İmadi’ye El Fetih’den tepki geldi.

 Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas’ın liderliğini yaptığı El Fetih Hareketi, Katar Gazze’yi Yeniden İmar Komitesi Başkanı Muhammed el-İmadi’yi “Filistin’in bölünmesine destek veriyor” sözleriyle suçladı.

İmadi, daha önce, Mısır, Hamas ve Gazze’deki Filistinli grupları hedef alarak, “Gazze Şeridi’ne giren mallardan finansal açıdan menfaat elde ediyorlar” demişti. İmadi, “Gazze, yalnızca Mısır’dan ayda 45 milyon dolarlık ürün ithal ediyor. 45 milyon doların 15 milyon dolarlık bölümü Mısır İstihbaratının bu ticaretten elde ettiği komisyon, 12 milyon dolarlık bölüm ise Hamas’ın aldığı vergi. Geriye kalan ise malların gerçek fiyatı” ifadelerini kullanmıştı.

El Fetih Basın Ofisi Başkanı Munir el-Cagub, İmadi’nin açıklamalarına yanıt verdi: “İmadi’nin Gazze’deki durumla ilgili olarak adil olması gerekirdi. Yaptığı açıklamalar Filistin’in bölünmesine destek vermekten başka bir şeye yaramıyor.”

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR