15 Haziran 2021 Salı 16:21
Mett Hotel
Mett Hotel

İsrail’de görev yine Netanyahu’nun oldu

İsrail Devlet Başkanı Reuven Rivlin, seçimde Mavi-Beyaz ittifakından geri kalmasına rağmen hükümet kurma görevinde önceliği Başbakan Binyamin Netanyahu’ya verdi.

Dünya 1973 görüntüleme
26 Eylül 2019 Perşembe

Geçtiğimiz günlerde seçimde en çok oyu alan Likud ve Mavi Beyaz liderleri Netanyahu ve Gantz’ı makamına çağıran Rivlin, üçüncü bir seçimin getireceği belirsizlerden duyduğu endişeyi dile getirmiş iki partinin birlik hükümeti kurmasını istemişti.

Ancak iki partinin görüşmeleri sonuçsuz kalınca, Rivlin,

hükümet kurma görevini  seçimde en çok oyu alan Benny  Gantz’a değil, yeniden Netanyahu’ya verdi. Görevin Netanyahu’ya verilmesinin sebebi, Başbakan’ın toplam sağ oylarla yürütülebilir bir koalisyon kurma şansının  daha yüksek olması… 

Görevi kabul eden Netanyahu, basına yaptığı açıklamada, hükümet kurmasının kolay olmayacağını ancak Gantz’a göre bir parça daha şansı olduğunu belirtti.  Başbakan halka da çağrıda bulunarak zamanın ayrışma değil birleşme zamanı olduğunu hatırlattı. 

Gantz ise tepkisini, hakkında soruşturma açılmış bir kişinin liderliğinde bir hükümette yer almayacaklarını belirterek dile getirdi.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental