28 Şubat 2021 Pazar 19:10
vakko
vakko

Lin Pesto’nun merakla beklenen ilk İstanbul konseri

Farklı kayıt teknolojileri kullanarak, sevdiği pop müzik şarkılarını cover’layan Lin Pesto, Youtube kanalında yüz binin üzerinde takipçiye ulaştı.

Tuna SAYLAĞ Sanat 2109 görüntüleme
23 Ekim 2019 Çarşamba

 Sosyal medyada ‘Onun Arabası Var’, ‘Maazallah’ gibi Türkçe pop şarkılarına yaptığı aranjmanlarla müzikseverlerin dikkatini çeken Pesto, yepyeni albümüyle ilk konserini 30 Ekim’de Zorlu PSM- %100 Studio Sahnesinde verecek. 

Artist 2019 Sanat Fuarına günler kala… 

Her yıl düzenlenen TÜYAP Kitap Fuarı ile aynı mekân ve tarihte düzenlenen İstanbul Sanat Fuarı 29. kez, 2-10 Kasım tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuar bu yıl, pek çok galeriyle birlikte, Goethe’nin Faust’una odaklanırken bağımsız genç sanatçılara da ev sahipliği yapacak. ARTİST 2019 devasa büyüklükteki iki salonunda dokuz gün boyunca sanatseverlerle yüzlerce sanatçının işlerini bir araya getirecek. 

‘ENİGMA’ Sergisi için son günler

Yunanistan İstanbul Başkonsolosluğu tarafından Sismanoglio Megaro’da düzenlenen Kostis Georgiou’nun ‘Enigma’ konulu resim ve heykel sergisi 31 Ekim’de sona eriyor. Dünyaca tanınmış ressam ve heykeltıraş Georgiou’nun Selanik’ten sonra İstanbul’da açtığı sergi, anıtsal boyutlardaki resim ve heykellerinden oluşuyor. Avrupa, Amerika ve Çin’de kamusal alanlarda yer alan kırmızı akrobat-dansçı heykel enstalasyonları da sergilenen eserler arasında. Ayrıca, ‘9 Muse’ (9 ilham perisi) başlıklı büyük heykel enstalasyonu ve köpeklerden oluşan ‘Pombi A’ enstalasyonu da ilk kez sergilenmekte. 

İDOB Cumhuriyet’i Muammer Sun’un eserleri ile kutluyor

İstanbul Devlet Opera ve Balesi, 29 Ekim akşamı, Zorlu PSM’de ve 30 Ekim akşamı Kadıköy Süreyya Opera Sahnesinde, Cumhuriyet’in yeni yaşını, önde gelen Türk bestecilerinden Muammer Sun’un ölümsüz eserlerinden  ‘Kurtuluş’ ve ‘Cumhuriyet’ müzikleri ile kutluyor. Konserin orkestra şefliğini Hasan Niyazi Tura, koro şefliğini Volkan Akkoç üstlenirken konserin solistlerinden soprano Özgecan Gençer ‘Bozkırın Sesi’ parçası ile programda yer alıyor.

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU