28 Şubat 2021 Pazar 19:08
vakko
vakko

Piyanist Fabrizio Paterlini bir kez daha İKSV Salon’da

Piyanoyu, kendi iç dünyasını en iyi yansıtan enstrüman olarak tanımlayan İtalyan müzisyen ve çağdaş klasik müzik bestecisi Fabrizio Paterlini, 6 - 7 Kasım gecelerinde İKSV Salon’da olacak.

Tuna SAYLAĞ Sanat 1954 görüntüleme
30 Ekim 2019 Çarşamba

90’lardan bu yana farklı disiplinlerde üreten Paterlini, progresif rock besteleriyle başladığı kariyerini solo piyano albümleri ile devam ettirdi. 2014’te çıkardığı için The Art of Piano ise ‘gerçek bir piyano şaheseri’ olarak tanımlandı. 2018’de Paterlini, solo piyanoya dönüşünü müjdeleyen albümü Winter Stories’i hayranlarıyla buluşturdu. Dört yıl aradan sonra sanatçı yeniden Salon’da. 

Türkiye’nin yeni nesil sanatçıları Base’te! 

BASE, 14 - 17 Kasım tarihleri arasında Türkiye’nin dört bir yanından yeni mezun sanatçı adaylarını Akaretler Sıraevler’de, 25-27-29-31 numaralı binalarda sanatseverlerle buluşturacak. Bu yılki sergi, otuz üniversiteden 107 yeni mezunun katılımıyla gerçekleşecek. Derya Yücel küratörlüğünde gerçekleşecek olan BASE 2019’da resim, seramik, video, heykel, yerleştirme, fotoğraf, cam ve grafik tasarım gibi pek çok farklı sanat dalından yapıtlar sergilenecek. Henüz sanat kariyerinin başında sanatçı adaylarıyla tanışmak, onların farklı disiplinlerde 119 yapıtını bir arada görmek ve aralarında Beral Madra, Hüsamettin Kocan, Kezban Arca Batıbeki, Emre Zeytinoğlu, Merih Akoğul, Murat Pilevneli gibi birbirinden değerli konuşmacıların bulunduğu isimleri ağırlayacak olan ‘BASE Talks’u izlemek için bu özel buluşmayı kaçırmayın.

Bifo, piyanist Yeol Eum Son ve Soprano Jay Yang aynı sahnede

Ünlü piyanist Yeol Eum Son ve tanınmış soprano Jay Yang’in, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrasının konukları olacağı 7 Kasım gecesinde, Mozart’ın eserleri; büyük bestecinin kültürüne büyük ilgi duyup hep ziyaret etmek istediği İstanbul’da, Lütfi Kırdar Konser Salonunda yankılanacak. BİFO’nun onursal şefi Gürer Aykal yönetiminde, Mozart yapıtlarından bir seçki, 24. Piyano Konçertosu ve ardından Exsultate Jubilate adlı motet (çalgı eşliğinde ya da çalgısız söylenen dini ya da din dışı çok sesli müzik) seslendirilecek. Konser öncesinde Serhan Bali bir söyleşi gerçekleştirecek.

Seza Paker ‘Geçerken’ ile Galerist’te

Galerist, Seza Paker’in galerideki beşinci solo sergisi ‘Geçerken’e 25 Ekim – 23 Kasım tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.  Paker’in asamblajlar (İsimsiz(Biz)), heykel (All Well Revisited) ve sihirli bir video yerleştirmesine (Ghostly Tea Party) yer veren sergi, zihnin içinde var olan güçler arası ilişkileri anlama ve sunma olarak kurgulanıyor.

‘Geçerken’ adlı sergiyle sanatçı, hayat karşısında mesafe almadan, insan olmanın ne anlama geldiğini sunuyor. Yaşamdan geri kalmadan, yaşamın içinden geçerken kendi varoluş koşullarını anlamaya adanmış çalışmalarıyla Paker, kendisini sırça bir köşke kapatmıyor, hayatın içine dalıyor.

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU