28 Şubat 2021 Pazar 19:55
vakko
vakko

Yinon Muallem ‘Back Home’ ile CRR’de

Vurmalı çalgılar ustası, besteci Yinon Muallem, yeni etno caz albüm projesi ‘Back Home’u, Quintet eşliğinde 14 Kasım akşamı Cemal Reşit Rey’de seslendirecek.

Tuna SAYLAĞ Sanat 2589 görüntüleme
6 Kasım 2019 Çarşamba

Bu projede sanatçı, derinleştiği Ortadoğu müzik formlarını, Osmanlı dönemine ait makam müziğini ve kendi köklerinden gelen geleneksel Yahudi müziğini caz ile harmanlıyor. Muallem, bu son albümünde dinleyicisine içsel yolculuğunun hikâyesini güçlü duygularla aktarıyor. Umutsuzluktan umuda, öfkeden şefkate, hüzünden kabule, ayrılıktan birliğe… Albümde gençliğinde hayran olduğu Lou Reed’in ‘Perfect Day’ adlı şarkısının cover’ı da yer alıyor. Gurup, Muallem dışında Orel Oshrat (piyano, aranjman), Sivan Oshrat (vokal) Maayan Doari (perküsyon) ve Yankale Segal’den (akustik basgitar) oluşuyor.

Muallem’in yakın tarihli diğer konserleri  TAKİDUM eşliğinde sırasıyla 14 Aralık’ta,  Maltepe Türkan Saylan Kültür Merkezinde ve 19 Aralık’ta, Zorlu PSM Touche’de gerçekleşecek. 

İsrailli grup Tigris ve şarkıcı Noga Erez Sound Ports Music Festival’de

2016 yılından bu yana bağımsız müzik seçkisiyle küresel sesleri, müzikal sınır geçişlerini ve yaratıcı düşünceyi şehrin festivali olarak kutlayan Sound Ports İstanbul, 8-9-10 Kasım’da Kadıköy’de! Dördüncü yılında ‘Kendine Has’ın desteğiyle Kadıköy’de çeşitli mekânlara yayılacak olan festival, ‘Kozmik Birliktelik’ temasıyla gerçekleşiyor.

Bu kapsamda 9 Kasım akşamı, Tel Aviv’in indie sahnesinde caz köşesini tutan grup Tigris saat 20.45’te; avangard tarzı ve politik sözleriyle dikkat çeken şarkıcı, söz yazarı ve prodüktör Noga Erez ise saat 22.00’de, Moda Sahnesinde konser verecekler. 

Ayrıca Londra’da yaşayan ve ismine Boiler Room, NTS Radio ile Worldwide FM’den bildiğimiz Türk kökenli global ses Debora Ipekel, 8 Kasım akşamı, Kadıköy Sahne’de DJ olarak performans gerçekleştirecek.

 

Yasmin Levy İstanbul ve Ankaralı müzikseverlerle yeniden bir arada

Ladino müziğinin usta sesi Yasmin Levy, Sefarad müziğinden İspanyol flamenkosuna, Arjantin tangosundan Portekiz fadosuna kadar, Türkiye’nin de dahil olduğu dünyanın farklı müziklerini harmanlayarak, dinleyicilerini eşsiz bir müzikal yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor. 8. Uluslararası Klarnet Festivali kapsamında sanatçı, 14 Kasım’da Ankara Congresium Angora Salonu ve 16 Kasım’da İstanbul MKM Atilla İlhan Salonunda birer konser verecek.

 

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU