11 Mayıs 2021 Salı 13:51
Zen Poliklinik 1 nolu alan
Zen Poliklinik 1 nolu alan

70’lerin isyancı çiftinin oğlu San Francisco’ya başsavcı oldu

70’li yıllarda savaş karşıtı radikal bir çift olan Kathy Boudin ve David Gilbert çifti, 1981 yılında Rockland County’de silahlı soygun girişiminde bulunmaktan uzun yıllar hapis yatmıştı.

Dünya 2081 görüntüleme
14 Kasım 2019 Perşembe

Anne babası FBI tarafından tutuklandığında bir bebek olan çiftin bugün 39 yaşındaki oğlu Chesa Boudin, San Francisco’nun en yetkili kanun koruyucusu olarak seçildi.

Çekişmeli geçen savcılık seçiminde, Yahudi asıllı Boudin’in en büyük rakibi, bir süredir boş olan göreve geçici olarak atanan Suzy Loftus’du. New York, Rockland County’de 1981’de meydana gelen silahlı soygun girişiminde üç kişi hayatını kaybetmişti. Kathy Boudin ve David Gilbert çifti o yıllarda FBI tarafından terörist olarak nitelenen Weather Underground örgütünün üyesiydi.

Kaderin garip bir cilvesi San Francisco’nun yeni Başsavcısı zamanın terör örgütünün eski üyeleri tarafından evlat edinildi ve hukuk derecesi sahibi oldu. Ailesinin hapse girmesi üzerine Chesa Boudin, Weather Underground liderleri Bill Ayers ve Bernardine Dohrn tarafından evlat edinildi ve hukuk eğitimi aldı. Çok başarılı bir hukuk öğrencisi olan Chesa Boudin, Rhodes Bursunu kazandı ve ABD’nin en prestijli üniversitelerinden Yale’den 2011 yılında hukuk diploması ile mezun oldu.

San Francisco’nun yeni Başsavcısı Chesa Boudin okulu bitirdiği günden bu yana avukatlık ücreti ödeyemeyen şüpheliler için devletin atadığı avukat olarak çalışıyordu.

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU