25 Temmuz 2021 Pazar 19:23
Radisson

Kanada’da kaşer ürün İsrail destekçiliği sayıldı

Kanada’da Toronto Üniversitesi Öğrenci Birliği, kampüste Kaşer ürün satılmasını desteklemediğini, kaşer ürünü desteklemenin İsrail’i desteklemek olduğunu ileri sürdü.

Dünya 1625 görüntüleme
18 Kasım 2019 Pazartesi

Toronto Üniversitesinde faal olan Yahudi kuruluşlarından Hillel, dindar öğrenciler için üniversite kantinlerinde kaşer (helal) gıda satılması için kampanya yapıyordu. Ancak Filistin destekçisi olarak bilinen BDS örgütünün etkisinde olan Lisans Üstü Öğrenciler Birliği, kaşer ürünü desteklemelerinin halihazırda imzaladıkları anlaşmalara aykırı olacağını belirtti. 

Lisans Üstü Öğrenciler Birliği  Yönetim Kurulu, 2012 yılında İsrail karşıtı BDS örgütüne destek  vermek için karar almıştı.

Hillel kuruluşu öğrenci birliğinin açıklamasını kınadı. Hillel’in açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Yahudi inançlı kişilerin geleneklerine göre yemek yeme hakkını İsrail hükümetlerinin siyasetlerine karıştıranlar bir şekilde antisemitizm yapmaktadır.”  Yahudi kuruluşu B’nai Brith Kanada şubesi de Toronto Üniversitesi yönetimine bir mektup yazarak öğrenci birliğinin kınanmasını istedi.

 

 

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şalom TV GZ

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

TÜNELİN UCU - İzel Rozental

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel

MOZOTROS AİLESİ - İrvin Mandel