1 Mart 2021 Pazartesi 07:16
vakko
vakko

‘Yad - Ayakkabı Kampanyası’ iyilikseverleri bekliyor

Geçtiğimiz hafta Dan Veinstein ile gerçekleştirdiğimiz röportajda toplumumuzda var olan tüm sosyal yardım hizmetlerini bir çatı altına toplamak amacıyla bir süre önce oluşturulan ‘YAD’ organizasyonunu dinlemiştik. Önümüzdeki haftalarda kutlayacağımız Hanuka Bayramı vesilesiyle birkaç senedir başlatılan ayakkabı kampanyası ile ilgili kendisine birkaç soru daha yönelttik.

Sibel KONFİNO Toplum 1943 görüntüleme
4 Aralık 2019 Çarşamba

Geçen haftaki söyleşi ile ilgili ne gibi geri dönüşler aldınız?

Her şeyden önce sesimizi duyurmamıza yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. Söyleşinin yayınlanmasından sonra YAD kavramının benimsenmekte olduğunu bize gösteren birçok olumlu tepki aldık. Yapılan yardım çalışmalarında gönüllü olarak görev alarak sloganımızdaki gibi ‘ellerindeki iyiliği’ vermek isteyen öğrencilerden profesyonellere, ev hanımlarına dek birçok iyi insandan iyi geri dönüşler aldık, almaya da devam ediyoruz.

Yardım eli uzatanlar neye dikkat ediyor?

Kalplerinde kardeş sevgisi olan insanlarımız çok. Ya bir eşya bağışlamak ya da gönüllü çalışmak istiyorlar. Ancak iki durumda da verdikleri maddi bağış veya zamanın nerede kullanılacağını bilmek istiyorlar. Ve bana sorarsanız yüzde yüz haklılar. İşte biz bu nedenle kampanyalarımızda buna çok dikkat ediyor ve mümkünse her zaman somut bir proje öngörüyoruz.

Bir örnek verebilir misiniz?

Geçen söyleşimizde de değinmiştim. İhtiyaçlılarımızın Hanuka’ya yeni bir çift ayakkabı ile girmesi ne güzel olur diyoruz ve iyi kalpli insanlarımızın bizi gönüllerinden kaç çift ayakkabı koparsa o kadar ayakkabı bağışı ile desteklemelerini bekliyoruz.  

Size nasıl ulaşacaklar?

Okurlarınızı  gazeteleri ile birlikte bulacakları ‘YAD - Bir Ayakkabı Deyip Geçme İyilik Senin Elinde’ kampanya broşüründeki destek hattında bekliyor olacağız. Arzu edenler 0530 4136920 numaralı telefondan bize ulaşıp hediye etmek istedikleri ayakkabı adetini bildirirlerse hep birlikte çok daha fazla insanımızı sevindireceğiz.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU