14 Nisan 2021 Çarşamba 04:23
Beymen 5-20Nisan
Beymen 5-20Nisan

“Hizbullah, terörizm ve silah alımlarını finanse etmek için Almanya’yı kullanıyor”

Dünya 1453 görüntüleme
4 Aralık 2019 Çarşamba

Berlin Tagesspiegel gazetesinin hazırladığı bir rapora göre, Lübnan kaynaklı terör örgütü Hizbullah, Berlin’deki bir merkezi örgüte üye kazandırmak, eylemler ve silah alımları için para toplamak amacıyla kullanıyor.

Cumartesi günü Tagesspiegel yayınladığı özel haberde, Lübnanlı terör örgütünün elde edilen parayı yasadışı faaliyetleri finanse etmek adına Almanya’yı nasıl kullandığını, bu fonların silah alımları ve saldırı finansmanı için nasıl kullanıldığını açıkladı.

Makaleye göre, Hizbullah üyeleri, Almanya’yı uyuşturucu kaçakçılığı, çalıntı araba ticareti ve kara para aklama için bir merkez olarak kullanıyor. Raporda, Hizbullah’ın özellikle uyuşturucu ticaretinin ana yollarının artık Güney Amerika’dan Afrika’ya, oradan AB’ye nasıl geçtiği belirtildi. “Kokain Almanya’ya başlıca Rotterdam, Anvers ve Hamburg limanlarından ulaşıyor” bilgisi de gazetede yer aldı.

Tagesspiegel, Berlin’de Hizbullah’ın propaganda yapmasına, yeni üyeler elde etmesine, bağış toplamasına ve bunları Beyrut’a iletmesine izin verildiğini bildirdi.

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GZ

TÜNELİN UCU

TÜNELİN UCU

MOZOTROS AİLESİ

MOZOTROS AİLESİ