26 Eylül 2020 Cumartesi 01:44

Türk Yahudi Toplumundan kısa kısa...

Toplum 1817 görüntüleme
4 Aralık 2019 Çarşamba

OR AHAYİM HASTANESİ  Prof. Dr. Eldem’i ağırladı

1 Aralık günü, tarihçi ve akademisyen Prof. Dr. Edhem Eldem, Or Ahayim Hastanesine konuk oldu. Nesim Albala salonunda gerçekleşen ‘Tanzimat’tan Günümüze İstanbul’da Yahudi olmak’ konulu bir söyleşi gerçekleştiren konuk konuşmacı, dinleyenleri keyifli bir tarih yolculuğuna çıkardı. Gelen soruların ardından, Or Ahayim Hastanesi Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Abuaf, Prof. Dr. Edhem Eldem’e 100.Yıl kitabını hediye ederek teşekkürlerini sundu. 

Hanuka Konserinde buluşuyoruz

Aşkenaz Cemaati ve Neve Şalom Sefarad Sinagogları Vakfının birlikte düzenledikleri Aşkenaz ve Sefarad Ezgileriyle Hanuka Konseri önümüzdeki günlerde Neve Şalom Sinagogunda gerçekleşiyor. Katılımcılar kokteylin ardından Burstein’s Klezmer Basement ve Cenk Rofe’nin büyülü sesinden ezgilerle keyifli bir gece geçirecekler. 

 

İZMİR’DE ARKAS TRİO KONSERİ

İzmir Musevi Cemaat, 19 Aralık Perşembe günü, Karataş Bet-İsrael Sinagogunda herkese açık bir konser düzenliyor. Arkas Trio’nun sahne alacağı konserde Schubert, Mendelssohn ve Piazzolla’nın eserleri seslendirilecek. 

DUYURU

Restorasyonu Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan Kilis Sinagogu’nun tarihçesi, ikinci baskısı yapılacak olan ‘Türkiye Sinagogları’ kitabında yer alacak. Bu konuda bize bilgi vermek isteyenlerin gazetemiz 0212 231 92 82 nolu telefonundan ulaşmalarını rica ederiz.

 

 

Siz de yorumunuzu yapın

Tüm Yorumları Görün
Yorum Yapmak için üye girişi yapın!Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekiyor...
Üye Girişi yapmak için Tıklayın

İLGİLİ HABERLER

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR